... bo każdy dzień jest najważniejszy.


Nie jestem obojętna na cierpienie innych i jeśli mam taką możliwość- pomagam. 
Co prawda w tym roku przekazałam już swój 1% podatku, ale jeśli jest tutaj ktoś, kto tego jeszcze nie zrobił, to zachęcam do przeczytania dzisiejszego postu- ostrzegam, nie będzie miły.
Codziennie dziękuję, że mam zdrowe dziecko. Jestem szczęśliwa patrząc jak biega uśmiechnięte i psoci. Pomyślcie, że wiele małych dzieci zanim rozpocznie swoją drogę przez życie jest już skazane na cierpienie. Nawet największemu wrogowi nie życzę nigdy tego, aby jego najbliższych dotknęła choroba i śmierć, a tym bardziej śmierć dziecka. 
Dziecko jest najcudowniejszym darem, niewinną istotką. Serce mi pęka na samą myśl, że jest wiele dzieci nieuleczalnie chorych, na granicy życia i śmierci. Rodzicom trudno jest patrzeć na cierpienie ukochanego dziecka, a czasem dochodzą również problemy finansowe. Jak wiemy każde leczenie czy rehabilitacja jest niewyobrażalnie droga. Sprzęty medyczne kosztują krocie i niestety nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup.
Szczęście, że powstają takie miejsca jak Domowe Hospicjum Dziecięce "Promyczek". 
Kilka słów o nich.
Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” obejmuje domową opieką paliatywną nieuleczalnie chore i umierające dzieci z kilku powiatów województwa mazowieckiego. „Promyczek” zapewnia całodobową i całotygodniową opiekę medyczną, psychologiczną, duchową chorym dzieciom przebywającym w swoich rodzinnych domach. Bezpłatnie wypożycza im niezbędny sprzęt medyczny oraz udziela wsparcia socjalnego rodzinom, które z powodu choroby dziecka znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.
Mimo iż hospicjum istnieje dopiero od 2010 roku ma pod swoją opieką już 20 małych pacjentów. Niestety kontrakt, który mają podpisany z NFZ ogranicza liczbę pacjentów do jedenastu dzieci. Podopieczni, którzy są przyjęci ponad kontrakt mogą być pod ich opieką jedynie dzięki środkom otrzymanym z 1% podatku. 
Na dzień dzisiejszy oczekuje na przyjęcie jeszcze pięcioro maluchów. 


Wiem, że macie dobre serca i większość z Was jest również rodzicami. Dlatego też proszę wszystkich, którzy się jeszcze nie rozliczyli o wsparcie Hospicjum. Proszę Was nie jako osoba pisząca bloga, ale jako matka. 
Dla podopiecznych każdy dzień jest na wagę złota. Każda chwila spędzona z mamą i tatą jest cudowna i wyjątkowa. 

Oprócz 1% podatku być może ktoś chciałby po prostu wesprzeć jeszcze dodatkowo konto fundacji. Jeśli macie takie możliwości i chęci to poniżej podaję niezbędne dane:

Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek |KLIK|
ul. Żeromskiego 6
05-400 Otwock
KRS 0000336442
NIP: 113-2777- 973
Regon: 142009873
konto: 34-1240-1037-1111-0010-2851-5903

Fundację znajdziecie również na Facebooku, gdzie możecie śledzić tak, jak ja aktualności z działalności -> |KLIK|


... bo każdy dzień jest najpiękniejszy!

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl