Test multicookera Cook4Me Touch WIFI od marki Tefal

Tefal Cook4Me Touch WIFI
Produkt został udostępniony do testowania przez Groupe SEB Polska sp. z o.o. w ramach promocji "Testuj z TEFAL"

Jako miłośniczka gotowania ceniąca swój czas z wielką radością przystąpiłam do udziału w promocji "Testuj z TEFAL". Ucieszył mnie fakt, że zostałam wybrana jako tester najnowszego multicookera i z miłą chęcią podzielę się swoją opinią o urządzeniu Cook4Me Touch WIFI. Wszystkie niezbędne informacje podzieliłam na wygodne akapity, aby łatwo ukazać najważniejsze informacje.
Na samym początku słowem wprowadzenia chciałabym podkreślić, że urządzenie wielofunkcyjne Cook4Me od marki Tefal zastępuje wiele sprzętów AGD pozwalając gotować nie tylko w zaciszu swojej kuchni, ale także na wszelkiego rodzaju wyjazdach czy kepingach. 

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – specyfikacja

 • Producent: Tefal
 • Seria: Cook4me
 • Model: CY9128
 • Cena urządzenia: 2299 zł
 • Rodzaj produktu: urządzenie wielofunkcyjne
 • Moc: 1345-1600 W
 • Rodzaj zasilania: sieciowe
 • Długość kabla zasilającego: 1m
 • Termoizolowana obudowa: tak
 • Możliwość mycia w zmywarce: tak
 • Ekran: LCD z możliwością odchylania
 • Rodzaje gotowania: 12 automatycznych programów gotowania, w tym: duszenie, gotowanie, gotowanie na parze, odgrzewanie, pieczenie, podgrzewanie, podtrzymywanie ciepła, smażenie, tryb express oraz tryb manualny
 • Dodatkowe funkcje: funkcja opóźnionego startu, praca w trybie szybkowaru, możliwość wpisania składników dostępnych w lodówce, możliwość wielowarstwowego gotowania
 • Automatyczne zwalniania ciśnienia: tak
 • Pojemność misy: 6 litrów
 • Proporcje według ilości osób: tak, dla 2, 4 i 6 osób 
 • Połączenie WIFI: tak z automatycznymi aktualizacjami oprogramowania
 • Dedykowana aplikacja: tak z możliwością przesylania przepisów bezpośrednio na urządzenie
 • Dodatkowe akcesoria: koszyczek do gotowania na parze oraz sprzedawane oddzielnie m.in. Turbo Crisp czy forma do ciast
 • Automatyczne wyłączanie: tak

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – łatwo, szybko i ekologicznie

Przygotowanie posiłków z urządzeniem Coo4Me to nie tylko gwarancja fantastycznego smaku, ale oszczędność czasu i pieniędzy. Ogromną zaletą jest przede wszystkim fakt, że każdy posiłek możemy przygotować używając tylko i wyłącznie jednego urządzenia, które zawiera pojemną 4-litrową misę znajdującą się we wnętrzu multicookera oraz wygodny koszyczek do gotowania na parze. Posiłki z powodzeniem ugotujemy nie tylko w zaciszu swojej kuchni. Wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do zasilania sieciowego jesteśmy w stanie wyczarować pyszne i zdrowe dania dla całej rodziny wykorzystując składniki zalegające w lodówce. Dzięki temu zabiegowi nie wrzucamy jedzenia i żyjemy bardziej ekologicznie.

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – budowa

Urządzenie Cook4Me Touch WIFI na pierwszy rzt oka wydaje się niezwykle proste w budowie, jednakże szereg oferowanych funkcji i stosowanie ich podczas gotowania sprawia, że zaczynamy dostrzegać ciekawe rozwiązania wpływające nie tylko na jakość korzystania ze sprzętu, ale także bezpieczeństwo osób, które z niego korzystają. Multicooker z zewnątrz został wykonany z tworzywa sztucznego, który pełni funkcję korpusu. Górna część urządzenia, to otwierana pokrywa z ruchomym pokrętłem służącym do otwierania i zamykania Cook4Me, która posiada wbudowane diody mieniące się na czerowono podczas nagrzewania sprzętu oraz samego cyklu gotowania. Zaskoczeniem może być także zawór umiejscowoiony na pokrywie służący do automatycznego uwalniania ciśnienia po skończonym gotowaniu, który korzystnie wpływa na bezpieczeństwo, gdyż uniemożliwia poparzeniu gorącą parą.
Ogromną zaletą jest zdecydowanie koszyczek do gotowania na parze, który znajduje się w zestawie z Cook4Me. Świetnie sprawdzi się w przyrządzaniu mrożonych i świeżych warzyw czy ryb, które wyrózniać się będą nie tylko wyglądem, ale także smakiej i dużą zawartością cennych witamin. 
Tefal Cook4Me Touch WIFI zawór
Tefal Cook4Me Touch WIFI
Tefal Cook4Me Touch WIFI
Tefal Cook4Me Touch WIFI

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – funkcje

Nie da się zaprzeczyć, że urządzenie od marki Tefal jest niezwykle inteligentne i pozwala dopasować tryb gotowania do konkretnej potrawy, nawet w trybie manualnym. 12 programów zapewnia komfort gotowania i doskonałego smaku, a ponadto świetnie sprawdzi się zarówno przy maluchach, jak i zapracowanych domownikach, gdyż długo utrzymuje temperaturę gwarantując świeżość potrawy. Możliwość opóźnienia startu sprawdzi się dodatkowo w sytuacjach powrotu do domu o różnych porach dnia, co jest bardzo wygodne dla każdego członka rodziny zapewniając jednocześnie świeżo przygotowany posiłek, a funkcja ewentualnego podgrzewania nie pozbawia potrawy smaku i właściwości odżywczych. 

Niezwykle przydatną funkcją robota kuchennego Tefal Cook4me jest dopasowanie dania do ilości domowników. Podczas wyboru odpowiedniego przepisu z wbudowanej bazy możemy wskazać od 2 do 6 porcji – wybór ten wpłynie na przeliczenie niezbędnych składników oraz jego dalszą obróbkę. 
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Należy także wspomnieć o dedykowanej aplikacji na smartfon Cook4Me by Tefal, w której nie tylko możemy wytypować i zapisać konkretny przepis wysyłając go jednocześnie bezpośrednio na urządzenie, ale dodatkowo stworzyć listę zakupów, dzięki której łatwiej nam będzie zaplanować posiłki. Na uwagę zasługuje również możliwość skorzystania z opcji codziennej inspiracji lub propozycji dania, a także dodania swojego przepisu do bazy. 
Cook4Me Touch WIFI Tefal aplikacja

Czy wiesz, że...
aplikacja Cook4Me by Tefal dostępna jest zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS?!- kliknij na nazwę oprogramowania, aby pobrać aplikację na swoje urządzenie.

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – tryby

Cook4Me Touch WIFI posiada aż 12 programów, które świetnie sprawdzają sie podczas przygotowywania konkretnych potraw. Wyświetlane są na dużym kolorowym ekranie LCD, który posiada możliwość odchylania i dopasowania widoczności. Zarówno tryby zapisane w gotowych przepisach, jak i na manualu zapewniają najwyższą jakość wszystkich potraw, a ich dopasowanie jest łatwe i nie sprawi nawet początkującemu kucharzowi problemu.

Po uruchomieniu urządzenia możemy przejść od razu do biblioteki przepisów wybierając na dotykowym ekranie danie lub przenieść się do zapisanych wcześniej przepisów. Każdy z nich zawiera podane składniki oraz zaprogramowane tryby niezbędne do obróbki każdego etapu. Dzięki inteligentnej budowie jesteśmy prowadzeni krok po kroku w przygotowaniu dania, a podany czas informuje nas o tym, kiedy możemy zasiąść do degustacji. 
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Cook4Me Touch WIFI Tefal
To jednak nie wszystko! Wewnątrz urządzenia znajdziemy sortowanie potraw po wybranych składnikach, co jest szybkie i proste- wystarczy kliknąć na dedykowany przycisk i grafikę, a także możliwość wprowadzenia składników ręcznie, które aktualnie posiadamy w lodówce i wyszukanie za nas dania, które zawiera je w swoim przepisie. Ponadto w ustawieniach możemy podłączyć się do wifi, sparować nasz telefon z urządzeniem i aplikacją oraz ustawić dźwięk, język, strefę czasową i jasność wyświetlacza. W przypadku problemów z korzystaniem z urządzenia mamy możiwość przeniesienia się do samouczków, które szybko rozwieją wszystkie nasze problemy.
Warto zauważyć, że baza przepisów w aplikacji wynosi ponad 500 sztuk i ciągle się rozrasta, co z pewnością pozwoli każdemu z nas znaleźć ulubioną potrawę na każdy dzień tygodnia uzwględniając zarówno nasze potrzeby, jak i upodobania. 

Tryby gotowania dostępne w urządzeniu marki Tefal- Cook4Me: 

    1. pod ciśnieniem, w tym:
 • niskie ciśnienie
 • wysokie ciśnienie
 • ekspres
   2. para, w tym:
 • niski poziom pary
 • wysoki poziom pary
    3. smażenie, w tym:
 • lekkie podsmażanie
 • średnie podsmażanie
 • mocne podsmażanie
    4. duszenie, w tym:
 • lekkie duszenie
 • średnie duszenie
 • mocne duszenie
    5. odgrzewanie
    6. podgrzewanie

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – użytkowanie

Dla wielu osób wykorzystywanie nowoczesnych możliwości w swoim życiu, w tym również w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż nie tylko pozwala zredukować domowe obowiązki, ale także będzie cennym źródłem inspiracji. Jak wiemy, zbilansowana dieta i wysokiej jakości składniki są cennym źródłem witamin, co przekłada się także na nasze i naszych bliskich zdrowie. Urządzenia multifunkcyjne dlatego coraz częściej cieszą się tak dużą popularnością wśród wielu osób, a zaawansowane funkcje gwarantują pyszne i zdrowe posiłki zarówno dla maluchów, nastolatków, dorosłych czy seniorów. 
Teraz z urządzeniem Cook4Me gotowanie stanie się jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wybrać z biblioteki przepis na przystawkę, danie główne czy deser i krok po kroku zostaniemy poprowadzeni w kolejnych czynnościach, aby już po kilku czy kilkunastu minutach cieszyć się bogactwem smaku. 
W zależności od trybu gotowania urządzenie zaalarmuje nas o tym, kiedy należy zamknąć pokrywę lub pozostawić ją otwartą, a po skończonym gotowaniu przejdzie w stan utrzymania temperatury chyba, że zdecydujemy inaczej. 
Cook4Me Touch WIFI Tefal

Po spałaszowaniu przygotowanej potrawy łatwo i szybko wyczyścimy misę. Wystarczy wyjąć ją z urządzenia za uszy, a następnie umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Plusem użytkowania Cook4Me jest zdecydowanie redukacja użytych przedmiotów do przyrządzenia jedzenia. Zazwyczaj do zmycia zostaje deska do krojenia, łyżka lub widelec i nóż oraz talerze, na których serwowany jest posiłek. Jest to fantastyczna opcja dla wszystkich zabieganych i zapracowanych, którzy cenią sobie pomoc zaawansowanych technologicznie sprzętów. 
Czy wiesz, że...
znaczna część przepisów na urządzenie Cook4Me nie zajmuje w przygotowaniu więcej niż 10 minut? 

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – zalety i wady

Rzeczowy test sprzętu pozwolił całej naszej rodzinie podsumować jego możliwości w zaletach i wadach. Myślę, że pozwoli to każdemu z Was podjąć decyzję o jego zakupie i poprawieniu sobie komfortu codziennego życia.


ZALETY:

 • Łatwa nawigacja na kolorowym dotykowym ekranie LCD z możliwością regulacji kąta nachylenia
 • Intuicyjny panel sterowania
 • Aż 12 różnych trybów gotowania, w tym tryb manualny
 • Możliwość doboru ilości porcji do ilości domowników
 • Duża misa z nienagrzewającymi się uchwytami o pojemności 6 litrów
 • Nieprzywierająca powłoka misy
 • Dodatkowa nakładka do gotowania na parze
 • Możliwość mycia misy oraz nakładki do gotowania na parze w zmywarce
 • Automatyczne dopasowanie ciśnienia do trybu gotowania 
 • Utrzymywanie składników odżywczych w żywności bez degradacji i rozpadu
 • Ponad 500 przepisów z daniami
 • Mozliwość wysyłania przepisów z aplikacji bezpośrednio na urządzenie
 • Aplikacja na telefon z możliwością tworzenia listy zakupów czy inspirowania się daniami na każdy dzień
 • Automatyczne zwolnienie ciśnienia po zakończonym gotowaniu i bezpieczeństwo użytkowania
 • Możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów

WADY:

 • Krótki kabel zasilający- 1 m
 • Brak wagi w urządzeniu
 • Cena- 2299 zł

Urządzenie wielofunkcyjne Cook4me – podsumowanie testów

Przez cały okres testowania sprzętu Cook4Me od marki Tefal udało nam się przygotować wiele przepisów z różnych kategorii. Swoją przygodę z multicookerem zaczęliśmy od niedzielnego rosołu z makaronem i choć wydawać by się mogło, że 35 minut na dobrej jakości zupę to mało, to jej smak był głęboki i domowy jak ten pyrkający w tradycyjny sposób na gazie. Na szybki obiad sprawdziliśmy także smak chłopskiego gara, który rozgrzał i pobudził nasze kubki smakowe. Świetnie sprawdzi się zarówno na kolację czy spotkanie ze znajomymi, a przeskalowanie przepisu na konkretną ilość osób pozwoli dopasować porcję o naszych mozliwości. Nie byłabym sobą gdybym nie przetestowała również trybu manualnego. Przygotowałam swoje dwa autorskie dania, które dodałam do bazy przepisów więc każdy z Was bez ograniczeń będzie mogł z nich skorzystać. Pierwszy to kurczak smażony z ryżem i warzywami, a drugi to tradycyjne gołąbki, które z pewnością pozwolą Wam przenieść się pamięcią do rodzinnego domu. Kurczak wypadł super, gdyż nie był suchy, a w połączeniu z ryżem i ugotowanymi na parze warzywami stanowił pełnowartościowe danie dla całej rodziny. Gołąbki także smakowały fantastycznie. Delikatnie uparowana kapusta, kremowy sos pomidorowy i smaczny farsz zagwaratowały pyszny obiad, który niestety nie doczekał następnego dnia. Ponadto udało nam się także przygotować pyszne desery, jak np. przecier z czerwonych owoców, które zachwycały smakiem i fantastycznie się prezentowały. Myślę, że urządzenie Cook4Me w każdym domu się świetnie sprawdzi. Pozwoli zaoszczędzić masę czasu, dostarczy wrażenia smakowe i pozwoli przede wszystkim zdrowo się odżywiać, czyli wszystko to, co pozwoli nam cieszyć się życiem!
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Cook4Me Touch WIFI Tefal
Cook4Me Touch WIFI Tefal

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl