Otulacz dla noworodka - po co niemowlakowi otulacz i jaki wybrać?

Otulacz dla noworodkaOtulacz dla noworodka jest towarzyszem pierwszych chwil życia dziecka. Dlatego tak istotne jest, aby wybierać dla swojej pociechy wyłącznie sprawdzone, wysokiej klasy produkty. Będą one miały bowiem kontakt z wrażliwą skórą maluszka. Otulanie i owijanie noworodka mają pozytywny wpływ na poziom jego poczucia bezpieczeństwa w pierwszych tygodniach poza łonem mamy.

Dlaczego warto otulać niemowlę?

Otulacze są bardzo popularnymi elementami wyprawki dla niemowlaka. Są one cenione ze względu na swoją praktyczność, miękkość, łatwość pielęgnacji, komfort termiczny, jaki dają oraz bogaty wybór fasonów. Niemowlęta zaraz po urodzeniu odczuwają zmianę środowiska. W łonie mamy miały ciasno, ciemno i ciepło. Nie mogły za bardzo manewrować rączkami ani nóżkami, dlatego po narodzinach nieograniczona swoboda może wywoływać w nich lęk i niepokój. Czują się znacznie bezpieczniej i spokojniej, gdy są dość ciasno owinięte – pieluszką tetrową czy otulaczem.

Jaki otulacz dla noworodka?

W sklepach dostępne są otulacze, zróżnicowane pod względem zastosowanego w nich materiału. Jaki otulacz dla noworodka będzie odpowiedni? Jednym z najpopularniejszych typó1)w jest wariant muślinowy. Zyskał uznanie wśród świeżo upieczonych rodziców między innymi ze względu na swoją miękkość, dobrą regulację temperatury ciała dziecka oraz przewiewność. W swojej strukturze przypomina nieco wyroby tetrowe, ale w stosunku do niej jest wyczuwalnie bardziej miękki. Materiał ma właściwości, dzięki którym kolejne cykle prania nie pozbawiają go miękkości, za którą jest tak ceniony. Jeśli chodzi o pielęgnację otulacza wykonanego z muślinu, to zaleca się prać go w pralce oraz ostrożnie dozować wszelkie płyny do zmiękczania czy płukania. Lepiej nie prać muślinu ręcznie, gdyż można łatwo go zmechacić. Stosowanie środków wybielających może trwale uszkodzić tkaninę i skrócić jej żywotność. Prasowanie jest opcjonalne, choć niekonieczne.

Na rynku rodzice znajdą również otulacze uszyte z bambusa. Tkanina ta powstała z naturalnych włókien i jest hipoalergiczna. Nie wywołuje uczulenia ani podrażnienia, co w przypadku wyrobów dla niemowląt mających bezpośredni kontakt z ich delikatną skórą ma szczególne znaczenie. Jest przy tym bardzo przyjemny w dotyku i przewiewny, dobrze regulując temperaturę ciała dziecka. Szeroki wybór otulaczy można znaleźć w sklepie https://www.51015kids.eu/dziecko/niemowlak/akcesoria-niemowlece.

Jak zawinąć dziecko w otulacz?

Jeśli rodzic ma do dyspozycji otulacz ze specjalną kieszonką na nóżki, najpierw powinien zacząć od tego elementu. Gdy nogi są już w odpowiednim ułożeniu wewnątrz kieszonki, czas na resztę. Rączki i nóżki dziecka powinny znajdować się blisko ciała. Poły otulacza należy założyć na zakładkę, a następnie zapiąć rzep. Maluch znajdujący się w otulaczu powinien spać na plecach. Jest to najbezpieczniejsza pozycja dla niego, co pozwala ograniczyć do minimum ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej. Tak spowinięty maluch będzie miał miękko i ciepło podczas snu czy drzemania w ciągu dnia. Rodzice powinni pamiętać, aby nie zakrywać materiałem głowy maluszka. Sprawdź, jakie otulacze są dostępne w naszej ofercie i wybierz jeden z doskonałej jakości produktów, który otuli delikatnym dotykiem skórę Twojego dziecka!

*artykuł sponsorowany

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl