Obozy młodzieżowe- czy warto wysyłać na nie dziecko?

 Obozy młodzieżowe- czy warto wysyłać dziecko?
Okres jesienno zimowy to czas, kiedy w naszym życiu snujemy bliższe i dalsze plany. Zastanawiamy się, gdzie poniosą nas nogi na Sylwestra lub w którym kierunku pojedziemy na urlop. Nasze dzieci również przejmują od nas wiele naszych zachowań i wielokrotnie podejmują tematy, które ich interesują, jak np. związane z obozami czy koloniami.


Przyznam szczerze, że w naszym domu Kuba coraz częściej zagaduje nas o samodzielnym udziale w obozie, szczególnie takim powiązanym z jego zamiłowaniem do gry Minecraft.

Przyznaję się bez bicia, że na początku nie miałam zielonego pojęcia o tym, że na rynku występują nietypowe obozy, np związane z Anime, YouTubem czy Tik Tokiem. Odkąd zaczęłam trochę interesować się tematem (bo obiecałam, że przemyślimy tę kwestię), to dochodzę do wniosku, że rzeczywiście być może nadszedł czas, aby nasz syn pojechał bez nas na pierwszy w swoim życiu obóz?

Wiadomo, każdy z rodziców chciałby, aby czas odpoczynku od nauki wykorzystać najlepiej jak się potrafi. Chcemy naszym dzieciakom zapewnić moc atrakcji oraz mnóstwo uśmiechu na twarzy, ale prawda jest taka, że nie zawsze są odpowiednie warunki lub po prostu problemem jest urlop rodziców, który ciężko zgrać w jednym czasie.

Co zrobić, kiedy dziecko chce wyjechać na zasłużony odpoczynek, a my w tym czasie nie możemy wziąć wolnego? Na co zwrócić uwagę przy organizowanych koloniach i obozach i kiedy jest na nie odpowiedni czas? Wszystkie te pytania rozwieję w dzisiejszym wpisie.


Dlaczego warto posyłać dzieci na obozy młodzieżowe lub kolonię?

Pamiętacie jak wyglądały Wasze wakacje kiedyś? Wyjazdy na obóz sportowy z zakładów pracy rodziców, zabawy patykami czy pierwsze miłości? Wtedy ten czas wydawał się być niezapomniany i wyjątkowy, ale z perspektywy czasu można zauważyć, że atrakcji było niewiele, a warunki mieszkaniowe były kiepskie.

Tak było dawno temu, ale czasy się zmieniły i obecnie obozy wakacyjne zrzeszają ogromną ilość dzieciaków, a aktywny wypoczynek połączony z kreatywnymi zabawami na długo zapada w ich pamięciach. Wiadomo, że organizatorzy ścigają się w zapełnieniu czasu dzieci i oferują mnóstwo form aktywności ruchowej czy zabaw kreatywnych, ale dla dzieci liczy się coś więcej- niezapomniane wspomnienia z pobytu.

Oferta obozów dla młodzieży jest bardzo bogata, a oprócz kreatywnych zabaw, nasze dzieciaki aktywnie spędzą czas, przeżyją niezapomniane przygody na tematycznych wyjazdach, które zostaną w ich pamięci na zawsze.

Od jakiego wieku posłać dziecko na kolonię?

Trzeba wiedzieć przede wszystkim, że na obozy czy kolonie 2022 przyjmowane są dzieci od 6 roku życia. Generalnie ciężko jest ocenić, kiedy jest odpowiedni wiek na pierwsze samodzielne wyjazdy naszych dzieci. Warto uczyć dziecko samodzielności już od najmłodszych lat, ale tak naprawdę dojrzałość emocjonalna naszego dziecka jest kluczowa. Warto wiedzieć o tym, że pierwsze wspominki na temat samodzielnych wyjazdów świadczą już o dojrzałości oraz gotowości na wyprawę i nie powinniśmy zbytnio odpierać tej chęci.

W sytuacji, kiedy dziecko jest starsze, ale wydaje nam się, że nie wykazuje wystarczającej samodzielności, tym bardziej powinniśmy posłać je na taki wyjazd. To pomoże nauczyć się odpowiedzialności i podejmowania indywidualnych decyzji.

Musimy też wiedzieć, że kolonie młodzieżowe to zdecydowanie jedno z najbezpieczniejszych miejsc, do którego posyłamy swoje dzieci. Wykwalifikowana kadra opiekunów oraz odpowiednie przeszkolenia gwarantują bezpieczny wypoczynek i świetną zabawę. Sprawdź także ciekawy poradnik dla rodziców, który pozwoli rozwiać Wam wszelkie obawy związane z nie tylko z koloniami za granicą, ale także obozami młodzieżowymi w kraju.

Jak zorganizować dziecku wyjazd na obozy młodzieżowe za granicą lub obóz windsurfingowy? A może skusić się na obozy sportowe?

Wybór odpowiedniego obozu dla naszego dziecka może nie być taki prosty, bowiem szeroka oferta różnorodnych kolonii potrafi przysporzyć nam ból głowy. Zanim zdecydujemy się konkretny kierunek i specyfikę kolonii, warto porozmawiać z dzieckiem i poznać jego opinię. Szczera rozmowa pozwoli podjąć Wam właściwą decyzję dotyczącą najlepszego z możliwych obozów, które gwarantują niesamowite przeżycia. Jeśli nie chcemy sami organizować wycieczki dla dziecka, warto udać się do sprawdzonego biura podróży, które z pewnością udzieli nam wszelkich możliwych informacji.

Pamiętajcie, aby zawsze wybierać firmy godne zaufania, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Unikniecie w ten sposób oszustw czy zaniedbań ze strony personelu. Ja ze swojej strony mogę polecić Wam Almatur, czyli biuro podróży istniejące od 1956 roku, które cieszy się dobrą opinią i w swojej ofercie posiada wiele ciekawych wyjazdów w najróżniejsze zakątki świata. 

Oprócz wieloletniej działalności biura podróży, warto zauważyć fakt, że od początku istnienia są niekwestionowanym liderem w turystyce młodzieżowej, gdyż organizują nie tylko obozy młodzieżowe czy kolonie dla dzieci, ale także obozy sportowe, paintballowe oraz kursy językowe w kraju i za granicą. Dbają przede wszystkim o obsługę na najwyższym poziomie oferując swoim stałym klientom programy lojalnościowe i zniżki, a także posiadają atrakcyjne oferty typu "last minute wakacje". Almatur

Zalety Biura Podróży Almatur

Jeśli nadal zastanawiacie się, czy warto skorzystać z biura podróży Almatur celem wykupienia obozów lub kolonii, to spieszę już z rozwinięciem tematu. Przede wszystkim biuro podróży Almatur cechuje się niezwykle bogatą ofertą wszelakich obozów dla dzieci i młodzieży. Każdy miłośnik rowerów, pływania czy gotowania znajdzie miejsce wypoczynku z naciskiem na swoje hobby. Almatur ma nie tylko najszerszą w Polsce ofertę młodzieżowych obozów wakacyjnych, ale posiada również szeroką ofertę na zimowiska- prawie 40 różnych rodzajów obozów i kolonii w Polsce, a także obozy zimowe. Oczywiście możliwości wypoczynkowych jest bardzo wiele, wystarczy dopasować miejsce oraz ofertę do potrzeb i zainteresowań dzieci- można skorzystać z zakupu płacąc Bonem Turystycznym.

Almatur to nie tylko biuro podróży. To także wyspecjalizowana kadra, nauczyciele, wychowawcy świetlic, pracownicy domów kultury. Ich uprawnienia są weryfikowane przez Kuratora Oświaty, co daje pewność, że wszysycy uczestnicy podczas wyjazdów są bezpieczni.

Warto zaznaczyć, że w okresie 15.12.2021 -15.02.2022, czyli w terminie First Moment mamy możliwość uzyskania zniżki w wysokości minimum 300 zł. Ogromną zaletą jest nieograniczona ilość miejsc w promocji- warunkiem jedynym jest konieczność bycia Stałym Klientem (SK) Almatur, co również daje nam inne możliwości z uwagi na Program Lojalnościowy.

Jeśli często spotykacie z informacjami, że podczas organizowanego wyjazdu odwołano imprezę, a nie zwrócono za nią kosztów, to Almatur wychodzi wszystkim naprzeciw posiadając Pakiet Gwarancyjny, który polega na zachowaniu gwarancji niezmienności ceny już wykupionej oferty (np. w przypadku gwałtownej zmiany kursów walut, inflacji itp).
 Bezpieczeństwo uczestników i uczciwość wobec nich spowodowała, że biuro podróży Almatur należy do takich organizacji międzynarodowych jak: World Youth Student & Educational Travel Confederation, WYSE Work Abroad, ISIC oraz do Polskiej Izby Turystyki. Pozwala to zatem na obdarzenie biura szczególnym zaufaniem, a jednocześnie wieloletnia współpraca z tymi organizacjami, pozwala na oferowanie atrakcyjnych cen, nie obniżając standardu wyjazdu. Dodatkowo biuro oferuje szereg ciekawych promocji, jak np. Przyprowadź Przyjaciela lub Całą Paczką na Wakacje. Jest to oferta limitowana, która pozwala zakupić nie tylko obóz, ale dodatkowo otrzymać bezpłatnie koszulkę Almaturu lub bon do Young Reporter o wartości 50 zł.

Jeśli jesteście zainteresowani obozami czy koloniami dla dzieci i młodzieży, możecie sprawdzić informacje w internecie i stronie www lub odwiedzić jedno z 17 stacjonarnych biur, w których można zasięgnąć informacji bezpośrednio od pracowników Almaturu.
Zalety Biura podróży Almatur

*post powstał w ramach wspólpracy z Biurem Podróży Almatur

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl