Klocki dla dzieci – doskonały towarzysz w codziennej zabawie


Układanie klocków to czynność, która nie tylko bawi nasze pociechy, ale także poszerza ich zainteresowania, uczy rozwiązywania problemów, rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię. Bawiąc się klockami, dzieci pożytecznie spędzają czas.
  1. Lego Creator
  2. Lego Disney Princess
  3. Klocki Playmobil
  4. Klocki konstrukcyjne
Przy wyborze klocków powinniśmy kierować się nie tylko upodobaniami dziecka, ale też poziomem jego rozwoju, umiejętnościami i wiekiem.

Lego Creator

Zestawy Lego Creator dają możliwość przeniesienia się do niezwykłych krain z wyobraźni naszych pociech. Maluchy mogą wymyślać pełne akcji opowieści z różnymi modelami w rolach głównych - z każdego zestawu można zbudować trzy różne modele, dzięki czemu zestawy te są niewyczerpanym źródłem inspiracji. Dzięki nim twoja pociecha może wyruszyć na poszukiwanie przygód w kosmosie, bawić się w młodego archeologa, wcielić się w emocjonujące role podróżników na afrykańskiej sawannie lub zgłębiać fascynujący świat dinozaurów. Możliwości systemu 3 w 1 pozwalają dziecku w dowolnej chwili dokonywać zmian w konstrukcjach, co pomaga w przeżywaniu nowych przygód. Przykład? Robot Power Mech można przerobić na ciężarówkę lub helikopter. Bez względu na to, czy twoja pociecha woli budować fantastyczne domy na brzegu morza czy odkrywać tajemnice morskich głębin, zestawy Lego Creator 3 w 1 zawsze dostarczają to, co najważniejsze – dobrą zabawę.

Lego Disney Princess

Miłośniczki filmów animowanych znajdą wśród zestawów Lego Disney Princess wszystkie ukochane księżniczki w wersji LEGO. Te dzielne bohaterki od lat fascynują dzieci na całym świecie. W opisywanych zestawach dostępne są m.in. Śpiąca Królewna, syrenka Ariel, Bella z „Pięknej i Bestii”, Elza z „Krainy Lodu” i Roszpunka. Dzięki zestawom Lego Disney Princess dziewczynki mogą odgrywać i przeżywać na nowo swoje ulubione historie z uniwersum Disneya. Zestawy z tej serii zawierają wszystkie potrzebne elementy do odgrywania magicznych przygód (np. karety, zamki czy skrzynie ze skarbami). Dodatkowo zabawa ze swoimi ulubionymi bohaterkami inspiruje również do wymyślania własnych historii.

Klocki Playmobil

Zestawy klocków Playmobil to duża ilość postaci znanych z baśni, historii i codziennego życia. Cechą wspólną zestawów jest to, że ich poszczególne elementy można ze sobą łączyć podobnie jak klocki LEGO, dzięki czemu powstają nowe, nietuzinkowe konstrukcje i sceny, zrodzone dzięki bogatej wyobraźni dziecka. W zestawach tej popularnej marki znajdziemy m.in. rośliny i zwierzęta, od najmniejszych po największe, od tych znanych z ZOO czy farmy, aż po jednorożce. Zabawie tworzenia scenek sprzyja szeroki wybór elementów z różnych dziedzin. Budowle, pojazdy, posterunek policji, piracka wyspa – to tylko część atrakcji, które oferują klocki Playmobil.

Klocki konstrukcyjne

Dzięki klockom konstrukcyjnym, dziecko może tworzyć przestrzenne budowle i dowolne konstrukcje. Zabawa jest bardzo prosta i intuicyjna. Klocki konstrukcyjne są elastyczne, a budowanie z nich nie sprawia dzieciom problemów. Można z nich tworzyć dowolne kształty, formy i wzory. Rakieta, samolot, dom, czołg, samochód – to tylko przykłady konstrukcji, jakie można stworzyć przy użyciu tych klocków. Jeśli dziecko znudzi się lepieniem z plasteliny lub rysunkiem, tworzenie przestrzennych konstrukcji będzie bardzo fajną alternatywą. Ogród, dom, plac zabaw, piaskownica – klocki konstrukcyjne sprawdzą się w każdym z tych miejsc. Dodatkowo jeśli przy konstruowaniu uczestniczy więcej osób, klocki uczą wspólnej strategii i współpracy z innymi dziećmi.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl