Jak wybrać hulajnogę?- recenzja hulajnóg Globber

Globber Master XL One NL205

Jeszcze do niedawna hulajnoga kojarzyła się tylko z pojazdem dla maluchów, które z wielkim zapałem jeździły podczas spacerów z rodzicami. Dziś ten trend zjednał sobie wielu miłośników sportu, którzy korzystają z tego typu dobrodziejstw w codziennym życiu.


Jak spędzać wolny czas na świeżym powietrzu?

W naszym domu zawsze aktywne spędzanie czasu odgrywało dużą rolę. Dużo wyjeżdżaliśmy na wszelkiego rodzaju wycieczki, zwiedzaliśmy i poznawaliśmy nowe zakamarki naszego kraju. Odkąd wszystkie atrakcje turystyczne ograniczono w związku z panującym koronawirusem, postanowiliśmy zmienić trochę przyzwyczajenia i wykorzystać je w inny sposób... tak właśnie w naszym domu pojawiły się hulajnogi, które postanowiliśmy wykorzystać do aktywności na świeżym powietrzu.

Hulajnogi obecnie to jedne z najpopularniejszych pojazdów zaraz za rowerami. Szczególnie spotykane są w miastach i przybierają formę nie tylko tradycyjnych modeli napędzanych siłą mięśni, ale także tych zasilanych elektrycznie. W wiejskich rejonach spotykane są zdecydowanie rzadziej, ale to wynika z braku ścieżek rowerowych i ograniczonych miejscach ich użytkowania. Jako, że mieszkamy na obrzeżach wsi, nieopodal mniej uczęszczanych dróg, to w naszym wypadku sprawdzają się wyśmienicie i gwarantują wspaniałą i aktywną zabawę.


Jak wybrać hulajnogę i na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto przeanalizować pewne kwestie, które pozwolą wybrać najlepszą hulajnogę dopasowaną do potrzeb użytkowników.

  • Ilość kółek

Przed wyborem hulajnogi przeanalizujmy, kto będzie się nią poruszał. Czy dany model będzie użytkowany tylko przez dziecko, które wymaga jeszcze stabilizacji, czy użytkownik bez problemu utrzyma się w wersji dla starszaków. 

Dla młodszych dzieci znajdziemy hulajnogi trójkołowe w dwóch wersjach. Pierwsza zawiera dwa koła z przodu, jedno z tyłu wyposażone w hamulec. Natomiast druga wersja to hulajnoga z jednym kołem z przodu oraz dwoma z tyłu. Osobiście bardziej polecam pierwszą opcję ze względów przede wszystkim wygody. Podczas odpychania się, stopa napędzająca ustawia się mniej więcej na poziomie 1/4 długości hulajnogi. Ruch stopą kończy się już za podestem, więc przy dwóch kółkach z tyłu nasze dziecko może mieć problem z obcieraniem się, co może być nieprzyjemnym uczuciem. 

  • Materiał kółek

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów kółek dedykowanych do hulajnóg- plastikowe, kauczukowe i piankowe. Warto zauważyć, że materiał z jakiego zostały wykonane i zastosowane do hulajnogi odgrywają znaczącą rolę w samym użytkowaniu. Kółka plastikowe są niestety najmniej polecane do stosowania, gdyż szybko się niszczą, a także są głośne i niestety wymagają dużo siły do odpychania. Te wykonane z kauczuku genialnie sprawdzają się w jeździe niemal po każdym równym podłożu. Wystarczy jedno większe odepchnięcie, aby mknąć przed siebie daleko. Koła piankowe sprawdzają się dla hulajnóg i rowerków dla dzieci. Są miękkie, delikatne i pozwalają na korzystanie z takiego pojazdu nawet w domu - bez obawy zarysowania podłogi. Do hulajnogi dla dorosłych do jazdy w terenie zdecydowanie lepsze są koła odlewane z gumy, najlepiej z jakimś agresywnym bieżnikiem lub po prostu opony. Natomiast wszystkie hulajnogi miejskie Globber mają koła z poliuretanu, są one twarde, z dobrą przyczepnością, do szybkiej jazdy po twardym.

  • Wiek, waga oraz wzrost dziecka

Zapamiętajmy, że hulajnóg nie powinno się kupować na wyrost, w szczególności dla małych dzieci. Zbyt ciężka hulajnoga może powodować brak stabilności podczas jazdy oraz częste wywrotki, które zniechęcą dziecko do korzystania z niej. Podczas wyboru odpowiedniego modelu, kierujmy się przede wszystkim regulacją kierownicy, która pozwoli dopasować się do naszej pociechy. Dobrze także byłoby, aby uchwyty kierownicy pokryte były pianką bądź innym materiałem, gdyż będzie to chroniło ją przed obtarciami. 

  • Podest

To także ważny akspekt w wyborze odpowiedniego modelu, gdyż wpływa na jakość jazdy i zapobiega przesywaniu się stopy podczas odpychania. Antypoślizgowa nakładka zalecana jest w zasadzie w każdym modelu, bnez względu czy będzie użytkowany przez dziecko, czy dorosłego.

  • Możliwość składania

Każdy, kto posiada trochę sprzętów w swoim domu wie, jak ważne jest miejsce. Im więcej gadżetów posiadamy, tym za każdym razem główkujemy coraz bardziej nad sposobem przechowywania poszczególnych elementów, z których nie korzystamy. Możliwość składania jest więc świetną opcją, ponieważ pozwoli zaoszczędzić miejsce w sytuacji, gdy nie korzystamy z hulajnogi oraz zagwarantuje możliwość zabrania jej ze sobą choćby na urlop, bo złożona zajmie niewiele miejsca w bagażniku nawet najmniejszego auta.

Jakie hulajnogi wybraliśmy?

W naszym domu pojawiły się dwa modele, które są przemyślane pod wieloma względami. 

Hulajnoga MASTER XL

Model Master XL został zakupiony z myślą o Agacie. Cechuje go przede wszystkim szeroki podest zabezpieczony pianką EVA, który zapobiega ślizganiu i utrzymuje nogę stabilnie. Konstrukcja jest niezwykle wytrzmała i utrzyma dziecko do wagi 50 kg. Model ten polecany jest dla dzieci w wieku od 4 nawet do 14 lat, a jego ogromną zaletą jest także sam kształ kierownicy zwany T-bar, który pozwala na wygodne dopasowanie do rostawu ramion, natomiast 5-stopniowa regulacja wysokości gwarantuje wygodę i komfort podczas jazdy dziecku w każdym wieku. Znajdujący się pomiędzy przednimi kołami przycisk pozwala jednym ruchem złożyć hulajnogę i zabrać ze sobą. 

Łatwo można zaobserwować, że powyższy model świetnie sprawdza się zarówno u 4-latki, jak i niespełna 8-latka. Lekka konstrukcja pozwala na swobodną i niezwykle komfortową jazdę, która gwarantuje niesamowite doznania i wywołuje masę uśmiechu.

Globber Master XL
Globber Master XL
Globber Master XL
Globber Master XL
Globber Master XL
Globber Master XL
Globber Master XL
Globber Master XL

Hulajnoga ONE NL 205

Model One NL 205 kupiliśmy dla Jakuba, choć nie ukrywam, że także trochę z myślą o nas samych, gdyż ta hulajnoga z powodzeniem może być użytkowana przez dorosłych do wagi 100 kg. Cechuje się przede wszystkim dość szerokim podestem, który pokryty został antypoślizgową pianką EVA gwarantującą stabilność podczas codziennej jazdy. Duże koła (aż 205mm) pozwalają na korzystanie w zasadzie z wielu podłoży bez trudności w poruszaniu się czy zakopywaniu. Ergonomiczna kierownica oczywiście posiada regulację wysokości, która pozwoli na idealne dopasowanie zarówno dla dziecka, jak i dorosłego, a miękkie uchwyty zagwarantują solidny chwyt. Niezwykle nowoczesny design zachwyci każdego, a bogaty wybór kolorów pozwoli dopasować hulajnogę do naszych upodobań.

Możliwość złożenia urządzenia oraz demontażu uchwytów w kierownicy ułatwia transport oraz pozwoli Ci przechowywać hulajnogę w dowolnym miejscu. Dodatkowym udogodnieniem jest tryb parkowania, który pozwoli Ci postawić hulajnogę w dowolnym miejscu i co ważne w pionie, bez zbędnego opierania o ścianę! Wybierając tę wersję Deluxe zyskasz dodatkowo hamulec ręczny, poręczny dzwonek oraz odblaskową grafikę zwiększającą bezpieczeństwo po zmroku.
Globber One NL205
Globber One NL205
Globber One NL205
Globber One NL205
Globber One NL205
Globber One NL205


Zanim podejmiesz decyzję o kupnie, sprawdź dokładną specyfikację naszych modeli poniżej!

Specyfikacja globber

To niesamowite uczucie, kiedy wsiadasz na hulajnogę w wieku prawie 32 lat i sprawa Ci to tak samo wielką radość, jak Twoim dzieciom. Niesamowita lekkość, wiatr we włosach i kontrola nad tym, co się robi jest wspaniałym uczuciem. Jeśli ktokolwiek waha się, czy myśli, że będzie wyglądał głupio na tego typu środku transportu, to zapewniam, że zupełnie nie ma podstaw do swoich obaw.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl