Czy warto kupować nawilżacz powietrza?

Deerma-F325-Ultradźwiękowy-nawilżacz-powietrza

Okres jesienno-zimowy kojarzy nam się przede wszystkim z ciepłymi grzejnikami, kubkiem aromatycznej herbaty z miodem i cytryną, a także długimi popołudniami spędzonymi z najbliższymi na wspólnych zabawach czy oglądaniu ulubionych filmów.

Niestety sezon grzewczy to także suche powietrze, które generalnie nie wpływa dobrze na nasz organizm. Podczas późnej jesieni i zimy nasz dom wietrzony jest zdecydowanie krócej i rzadziej niż w ciepłe i słoneczne dni. Doprowadza to do przesuszenia powietrza, które w konsekwencji prowadzi do częstszych infekcji, problemów ze snem i oddychaniem, a nawet przesuszonej skóry. Optymalna wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić od 40% do 60%. Tymczasem w sezonie grzewczym spada nawet poniżej 20%. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup nawilżacza powietrza, który posiada szereg zalet i nie obciąży domowego budżetu.


Rodzaje nawilżaczy powietrza

Rynek jest już tak wysoko rozwinięty technologicznie, że nowoczesne sprzęty przydatne w domu różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także zastosowaniem.


  • Tradycyjne nawilżacze

Niegdyś najprostsze nawilżacze powietrza stosowane w wielu domach ograniczały się do zawieszenia na grzejniku ceramicznego naczynia z wodą, które pod wpływem ciepła parowało dając ulgę. Był i jest do tej pory najtańszy sposób nawilżenia, aczkolwiek najmniej wydajny. Z czasem jednak funkcja była na tyle mało wydajna, że producenci postanowili wyprodukować nowoczesne urządzenia, które zwiększały efektywność w zależności od budowy i rozmiaru.


  • Nawilżacze parowe
W nawilżaczach parowych woda jest ogrzewana za pomocą wbudowanej grzałki w komorze odparowywania. Wytworzona para wodna unosi się nawilżając jednocześnie powietrze. 
Przede wszystkim zaletą nawilżaczy parowych jest fakt, że woda w urządzeniu doprowadzana jest do wrzenia, co powoduje zabijanie wszelkich bakterii. Niestety z uwagi na gorącą parę nie są one polecane do pokojów dziecięcych.

  • Nawilżacze ewaporacyjne
Innym niezwykle popularnym rodzajem wykorzystywanym w wielu domach są nawilżacze ewaporacyjne. W większości są one bezprzewodowe, a dzięki wyposażeniu urządzenia w wiatrak, który powoduje przepływ powietrza poprzez zanurzony w wodzie filtr są także niezwykle zdrowe. Nawilżacze te są niezwykle ciche, a ich minusem jest częsta wymiana filtrów, które nie są tanie.

  • Nawilżacze ultradźwiękowe
Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza stanowią największy odsetek wśród kupujących. Ich działanie polega na wykorzystywaniu fal dźwiękowych do rozbijania cząsteczek wody, która przekształca się w delikatną mgiełkę, która uwalnia się do otoczenia. Nawilżacze te nie zajmują wiele miejsca, a często ich wygląd idealnie komponuje się z wyglądem naszych pomieszczeń. Nawilżacze ultradźwiękowe są niezwykle bezpieczne i z powodzeniem mogą znajdować się w pokoju dzieci, jednocześnie nie zakłócając błogiego snu, gdyż są niezwykle ciche. Plusem jest także możliwość używania do nich kropli olejków eterycznych dla wzmocnienia zapachu (o ile nie przeszkadza domownikom) lub choćby plastrów świeżych owoców.

Zobacz, gdzie kupić dobre nawilżacze powietrza w rozsądnej cenie!- |kliknij|


Dla kogo nawilżacze powietrza?

Tak naprawdę nawilżacz powietrza sprawdzi się w każdym domu i wśród różnego przekroju wiekowego. Idealnie nawilży dziecięce pokoiki, szczególnie podczas snu zapewniając odpowiedni poziom jakości powietrza, jak i w salonie podczas codziennych obowiązków. Z powodzeniem możemy podarować urządzenie nawilżające starszej osobie, gdyż to zazwyczaj w podeszłym wieku często towarzyszą problemy z oddychaniem czy astmą.  Alergicy również docenią delikatną mgiełkę, która będzie unosić się w powietrzu. Wilgotne powietrze zapobiegnie suchmu kaszlowi, szczególnie nad ranem i zdecydowanie pozwoli więcej energii do działania.

Nasz wybór? Nawilżacz ultradźwiękowy Deerma F325

Długo zastanawiałam się czy rzeczywiście potrzebujemy nawilżacza, aż do czasu kolejnej zimy i ogrzewania. W domu mamy nie tylko grzejniki, ale także podłogówkę więc ciepło unosi się góry na większej płaszczyźnie. Choć codziennie wietrzymy dom, to jednak powietrze jest bardzo suche. Odczuwamy to wszyscy na wiele różnych sposobów. Agata ma w nocy kaszel, Kuba z Piotrkiem skarżą się na piekące oczy, a ja mam bardzo wysuszoną skórę mimo używania naturalnych kosmetyków. 
W końcu postanowiliśmy, że nawilżacz w naszym domu jest nieunikniony!
Wybraliśmy dwa takie same modele, ze względu na wizualne zgranie i moc 25W, która gwarantuje wydajną pracę w każdym pomieszczeniu.

Nasze ultradźwiękowe nawilżacze Deerma F325 cechują się nowoczesnym designem oraz trwałością, gdyż zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Dla nas to bardzo ważne, gdyż użytkujemy je w pomieszczeniach, gdzie bawią się i śpią dzieci, a ich zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas sprawą najwyższej wagi.
Pojemny 5-litrowy zbiornik zapewnia długotrwałą pracę, a niske zużycie energii elektrycznej nie obciąża naszego budżetu. Zawarte w urządzeniu odpowiednio dobrane filtry zapobiegają przedostaniu się zanieczyszczeń do zbiornika i powodują przyjemny oraz świeży zapach. Wylot pary nieco przypomina kształt parasola, a to za sprawą ceramicznego atomizera, który zapewnia równomierny wyrzut mgiełki blokując jednocześnie duże krople wody.

Urządzenie nawilżające świetnie sprawdza się zarówno w dzień, jak i nowy. Niezwykle cichy tryb pracy na poziomie tylko 36 dB nie rozprasza nas podczas codziennych obowiązków, nawet przy włączeniu drugiego biegu. Warto zaznaczyć także, że Deerma F325 jest niezwykle prosta w obsłudze. Na zewnętrznej obudowie posiada tylko jeden duży przycisk oraz dwa tryby pracy aktywowane tym samym przyciskiem, co uruchamianie i wyłączanie.
Koszt urządzenia wynosi ok. 130 zł więc nie jest to wydatek, który nadszarpuje domowy budżet, natomiast pozwala zachować optymalne nawilżenie wewnątrz pomieszczeń.
Deerma-F325-Ultradźwiękowy-nawilżacz-powietrza
Deerma-F325-Ultradźwiękowy-nawilżacz-powietrza
Deerma-F325-Ultradźwiękowy-nawilżacz-powietrza
Deerma-F325-Ultradźwiękowy-nawilżacz-powietrza

Poniżej zebrałam wszystkie zalety nawilżacza ultradźwiękowego Deerma F325
Zalety nawilżacza Deerma F325

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl