Nauka pisania literek- darmowe szablony do druku

Nauka od samego początku jest bardzo ważna w naszym życiu. Od maleńkiego uczymy się pierwszych kroków czy słów, a z wiekiem wkraczamy na zupełnie nowy poziom.

Kiedy dziecko idzie do przedszkola prócz dostosowania do życia w grupie uczy się rysować kształty, a z czasem literek i to właśnie tutaj zrobimy pauzę.

Kiedy zacząć dziecko uczyć literek?

Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby nie zacząć zbyt wcześnie i nie zniechęcić dziecko, ponieważ przyniesie to efekt odwrotny do zamierzonego. Optymalny wiek na poznawanie pierwszych literek to okolice 5 roku życia, a najbardziej skuteczna jest nauka przez zabawę, więc warto wziąć to pod uwagę podczas planowania nauczania.

Nauka literek może być właśnie rozwijającą rozrywką, a kiedy domowe lekcje przebiegają w miłej atmosferze, dziecko chłonie wiedzę jak gąbka przy okazji doskonale się bawiąc, nie wiedząc, że właśnie odkrywa świat alfabetu, uczy się nowych rzeczy i nabywa nowe umiejętności.

Od czego zacząć naukę literek?

Przede wszystkim zanim wprowadzimy dziecko w świat alfabetu i liter, warto podsunąć zadania grafomotoryczne, czyli pisanie wszelkiego rodzaju szlaczków czy łączenie kropek, które pomogą prawidłowo trzymać długopis i co najważniejsze ćwiczyć motorykę.
Warto pamiętać także, że podczas nauki rozpoznawania, jak i pisania literek, najlepiej uczuć dziecko liter pisanych, bo takie będą przydatne podczas naszego dorosłego życia.

Dlaczego warto uczyć literek już małe dzieci?

Nauka literek to nie tylko twórcza zabawa, która ćwiczy koncentrację, kreatywność i logiczne myślenie oraz sprawność manualną, ale i zadanie, które szybko przynosi efekty. Dzięki temu dziecko ma przekonanie i dowody na to, że robi coś ważnego. To buduje w nim pewność siebie, wiarę we własne możliwości, pozwali dostrzegać sens pracy i pokazuje, jak być skutecznym w osiąganiu celu.

PAMIĘTAJ!
Dziecko, które zna litery pisane, nie ma problemu z czytaniem liter drukowanych. W drugą stronę to nie działa!
Naukę literek warto łączyć z sensem wyrazów. Kiedy litery są dla malucha wyłącznie znakami graficznymi, trudno je sobie przyswoić. To dlatego warto podpierać się rysunkami i przykładami!

A teraz mam dla Was zestaw darmowych kart edukacyjnych, które pozwolą Waszym dzieciom w przystępny sposób uczyć się i pisać po śladzie literki. To świetny sposób na ćwiczenia w domu, ale także w szkole czy przedszkolu.

Jeśli chcecie zupełnie za darmo pobrać inne pomoce dydaktyczne, to zachęcam do odwiedzenia zakładki POBIERALNIA

literki

Pobierz darmowe karty do nauki pisania literek- |KLIK|

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl