Idealne rodzicielstwo.


Kiedy na teście ciążowym pojawia się druga kreska, nasze myśli zaczynają kręcić się wokół dziecka, które za kilka miesięcy zrewolucjonizuje nasze dotychczasowe życie. Zastanawiamy się jak będzie wyglądało, jaki będzie miało charakter, jakimi my będziemy rodzicami.
Macierzyństwo zmienia niemal wszystko: poczynając od relacji z partnerem, a kończąc na garderobie! Jakość życia oraz relacji z partnerem, przyjaciółmi i dzieckiem będzie uzależniona od tego, co będziesz, a czego nie będziesz robić jako rodzic. Jednak na to, by stać się wspaniałym rodzicem, trzeba czasu i doświadczenia.

Jeśli dziecko wychowuje się w ciepłym, zdrowym i pełnym wsparcia oraz miłości środowisku, jego życie będzie zbudowane na bardzo solidnym fundamencie- wszyscy dobrzy rodzice o tym wiedzą, dlatego też starają się stworzyć dla swoich pociech optymalne warunki.

Niestety są na świecie ludzie, którzy zupełnie nie przykładają się do opieki nad swoimi dziećmi. Budują rodzinę niestabilną emocjonalnie, nietolerancyjną i – ogólnie rzecz biorąc – niekorzystną dla maleńkiego człowieka. Warto przypomnieć takim rodzicom, na co powinni zwrócić uwagę, żeby móc pretendować do miana wspaniałych rodziców.

Najważniejsze jest ograniczyć stres w związkach, aby można było nawiązać z dzieckiem szczęśliwą i opartą na miłości więź. Nie ukrywajmy, że bycie rodzicem to najtrudniejsze zadanie na świecie. A bycie "doskonałym" rodzicem wydaje się wręcz niemożliwe! Nie ma żadnej szkoły, która nauczyłaby cię, jak to się robi. Najważniejsze to cieszyć się każdym dniem i czerpać radość z chwil spędzonych z Rodziną- reszta przyjdzie sama ;-)

Schowajmy czasem zakazy i nakazy głęboko w kieszeń i pozwólmy dzieciom na zabawy w błocie, piachu czy wodzie. Zalewanie się wodą podlewając ogrodowe rośliny to zabawa na 102. A kiedy maluch zmęczony szaleństwami usiądzie na chwilę, aby złapać oddech przytulmy go mocno, bo największa radość pozostaje w beztrosce.

Buzię czy ręce się umyje, np w małej i bardzo pomysłowej misce higienicznej. W jednej komorze zmyjemy piach, a następnie przemyjemy buźkę czystą wodą. Praktyczny otwór wraz z pojemnikiem na płyn do mycia sprawi, że taką miskę śmiało możemy zabrać ze sobą na wakacyjny lub weekendowy wyjazd. Przydatne akcesoria jak myjka, szczotka do włosów lub śliczna kaczuszka umila naszym dzieciom dbanie o higienę, a jednocześnie jest bardzo poręczna.
Miska higieniczna to niezbędnik w codziennej pielęgnacji malucha. Wykonana została z wysokiej jakości tworzywa wolnego od BPA. Produkt dostępny jest w 7 kolorach.Miska higieniczna- Maltex

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl