100 zabaw z ... Kapitanem Nauka.


Wiecie jak to jest kiedy zostawiasz rezolutnego 4-latka na chwilę samego i orientujesz się, że jest za cicho? Miałam kilka takich akcji, po których wydrapywałam z zabawek plastelinę czy o mały włos, a myłabym buzię, głowę i resztę ciała rozpuszczalnikiem, bo była wymazana mazakiem- na szczęście nie permanentnym.

Od jakiegoś czasu staram się być sprytniejsza niż w rzeczywistości jestem i kiedy wiem, że Kuba będzie musiał się przez jakiś czas zabawić sam podtykam mu pod noc nasze nowości od Kapitana Nauki.

Kuba bardzo chętnie bawi się nie tylko planszówkami, puzzlami czy innymi układankami. Coraz częściej sięga po zestaw rozwijających zadań. Aby zaspokoić jego rządzę wiedzy zaopatrzyliśmy się w serię kreatywnych zadań od Kapitana Nauka w skład, którego weszło:Każdy zestaw rozwijających zadań zabiera nas w magiczną podróż do różnych miejsc, dzięki czemu dziecko poznaje otaczający je świat. W opakowaniu znajdziemy nie tylko książeczkę, w której to możemy kolorować i rozwiązywać łamigłówki, ale także karty wraz ze zmywalnym mazakiem. Takie rozwiązanie sprawi, że karty będziemy mogli wykorzystywać przez długi czas nie tylko sami, ale także np na spółkę z rodzeństwem. Mimo, że zakres wiekowy poszczególnych pudełek, to 4-5 i 5-6 lat, to według mnie nawet młodsze dzieci z większością zadań spokojnie sobie poradzą.

Wszystkie zabawy łączy jedno- bawią i uczą, a co bardzo ważne doskonalą także dzieci w zakresie liczenia, czytania i dopasowywania do siebie poszczególnych elementów. Nauka w wieku przedszkolnym przychodzi dzieciakom zdecydowanie łatwiej, kiedy jest to poniekąd formą zabawy, a my jako rodzice nie wymuszamy siedzenia w książkach. 

I takim to sposobem dzięki zabawom z lisem Fisem poznaliśmy nie tylko zwierzęta, ale także pory roku, leśne zakamarki i rośliny. Dzięki kolorowym obrazkom dzieci szybciej przyswajają wiedzę i lepiej kojarzą. Urozmaicone zadania oraz ćwiczenia zdecydowanie rozwijają wszystkie sfery dziecięcej aktywności.Każde dziecko powinno znać zasady ruchu drogowego. Najlepiej taką wiedzę przyswoić podczas zabawy z koparką Barbarką. W tej odsłonie bohaterka zabiera nas na wyprawę do miasta. Dzięki zabawom poznajemy środki transportu oraz znaki, które z pewnością pomogą dzieciakom zrozumieć zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.


Robot Eliot przybliży nam kosmos. Rakiety, statki kosmiczne i roboty to tylko część ciekawych odkryć. Nasze dzieciaki zapoznają się także troszkę z planetami i innymi kosmicznymi obiektami. Kreatywne zadania pozwolą naszym odkrywcom zbadać kosmos i rozwinąć w nich to, co mają najwspanialsze, czyli kreatywność i wyobraźnię.


Od małego uczymy o pozytywnym wpływie owoców i warzyw na dietę naszych pociech. Dzięki królikowi Kazikowi odwiedzimy ogród i przekonamy się co jest niezbędne do pielęgnacji i zbioru planów. Po takiej nauce już żadne warzywo nie zostanie na talerzu dzieciaków podczas obiadu, a owoce chętnie będą wybierane na przekąski.I w taki oto sposób dzięki Kapitanowi Nauce spędzamy sobie czas na zmianę z innymi zabawami i grami. Miło się patrzy na dziecko, które chętnie sięga po nową wiedzę i przy tym fantastycznie się bawi.

Seria 100 zabaw oprócz zabawy:
  • wspiera liczenie w zakresie 10
  • odkrywa podobieństwa i różnice
  • pomaga sklasyfikować przedmioty
  • ćwiczy spostrzegawczości i myślenie logiczne
  • jest wstępem do nauki pisania i czytania.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl