Otulenie ma znaczenie.


Najwspanialszy dar jaki mogłaś otrzymać od losu to niewątpliwie Twoje dziecko. Starasz się dać mu wszystko, co najlepsze- od karmienia piersią po swój czuły dotyk i miłość.

Jako rodzic dbasz o to, by po przyjściu na świat Twoje maleństwo czuło się komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie.
Nie bez powodu kontakt z rodzicem jest dla dziecka tak ważny w budowaniu więzi i przekłada się na poczucie własnej wartości w późniejszym życiu.

Zauważyłaś już zapewne, że noworodki i niemowlaki uwielbiają mieć ciasno otulone swoje małe ciało. Ich ograniczone ruchy i dotyk tkaniny przypominają im życie w Twoim łonie, gdzie miało znacznie ograniczoną swobodę ruchów. Przyjście na świat niesie dla takiego dziecka ogromną zamianę pod tym względem, dlatego też ważne jest ich otulanie.

O tym, że dzieci lubią być ciasno otulane usłyszałam od mamy zaraz po narodzinach Kuby. Kiedyś wsadzano dzieci w grube beciki, ale teraz w sklepach można kupić otulacze, które uszyte są tak, żeby to ciasne owijanie ułatwić i przy okazji nie przegrzać malucha. Dobre otulenie dziecka czyni cuda – dziecko szybciej się uspokaja, dłużej śpi, rzadziej wybudza w trakcie snu.

Co prawda obecnie Agata ładnie śpi zarówno w dzień jak i nocy, ale już jakiś czas temu zauważyłam, że w czasie drzemki się przebudza najczęściej przez własne ręce wyrzucane do góry podczas odruchu Moro. 

Co to jest? 
Odruch Moro (odruch obejmowania) jest to odruch pierwotny, który pojawia się w 9-12 tygodniu tuż po poczęciu dziecka oraz rozwija się przez cały okres ciąży. Odruch Moro jest reakcją dziecka na wszelkie różne niespodziewane zdarzenia. Pojawia się najczęściej wtedy, kiedy maluszek traci podparcie głowy- wtedy rączki dziecka i nóżki prostują się gwałtowanie w charakterystyczny sposób. Wygląda to trochę tak jakby dziecko się przestraszyło i zastygło na chwilę w tej pozycji. Kiedy następuje rozluźnienie, często towarzyszy temu płacz dziecka. Bardzo często odruch Moro pojawia się na różne inne bodźce także w trakcie snu dziecka. Dzieci z silnym odruchem Moro mogą często wybudzać się z drzemek.

W naszym przypadku wygląda to tak, że takie sytuacje nie dzieją się często, ale jednak ich pojawienie się sprawiło, że zaczęłam zastanawiać się nad zakupem otulacza dla naszej Agaty. 

Co wybrałam?
Otulacz dla niemowląt Medbest „NIUNIU” buduje poczucie bezpieczeństwa dziecka, uspokaja go, ułatwia mu zasypianie w zmieniających się warunkach. Działa pozytywnie na jego system nerwowy i ułatwia prawidłowy rozwój. Pomimo pewnej swobody ruchów, otulacz zapewnia dziecku komfort zamkniętej przestrzeni, jednocześnie umożliwiając mu zmianę pozycji w trakcie snu. Konstrukcja otulacza Medbest „NIUNIU” utrzymuje stabilną temperaturę ciała dziecka, co jest ważne dla jakości i długości snu.

Zalety otulacza dla dzieci Medbest „NIUNIU”
 • jest skuteczny: to unikalna konstrukcja, zaprojektowana przez polskie położne na podstawie wiedzy medycznej i zawodowych doświadczeń
 • wydłuża czas nieprzerwanego snu w nocy
 • zachęca malucha do dłuższych drzemek w ciągu dnia
 • daje dziecku poczucie bezpieczeństwa
 • pomaga zasnąć w nowych nieznanych miejscach, takich jak żłobek
 • pozwala na zmianę pozycji podczas snu
 • sprawdza się w podróży, daje możliwość zapięcia dziecka w foteliku samochodowym
 • w sklepie lub w samolocie zabezpiecza rączki dziecka przed kontaktem z chorobotwórczymi drobnoustrojami
 • idealny dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry (AZS), uniemożliwia drapanie się po twarzy
 • otwierany obustronnie zamek błyskawiczny ułatwia szybką zmianę pieluchy, bez konieczności wyjmowania dziecka z otulacza
 • pomimo zakrytych rączek dziecko może trzymać butelkę lub sięgnąć po ulubiona zabawkę
 • jest szyty w Polsce z produkowanej tu tkaniny: 100% bawełnyOprócz otulacza zakupiłam także wielofunkcyjne ponczo "VARIA" do karmienia. Z racji tego, że jesteśmy dość turystyczną rodziną, często pakujemy auto, dzieci i nas, po czym ruszamy na różnego typu wojaże. Wiadomo karmienie piersią odbywa się u nas na żądanie. Nie jestem w stanie czasem szukać pokoi dla rodziców z małymi dziećmi więc po prostu zakrywam się taką tkaniną i na spokojnie mogę nakarmić mojego maluszka. Oprócz tego ponczo służy mi do osłonienia nosidełka podczas wyjmowania z samochodu w wietrzne dni.
social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl