`Alcatraz kontra Bibliotekarze`- recenzja książki.


Czy kiedykolwiek mieliście wrażenie, że każda rzecz, którą dotkniecie się psuje? Jeśli tak, to zapewne doskonale zrozumiecie bohatera pewnej książki, którą ostatnio chętnie przeczytałam podczas drzemek Agaty.

Brandon Sanderson to pseudonim literacki Alcatraza Smedry’ego. Ciszlandzki wydawca zmusił go do używania pseudonimu i wydania wspomnień jako fikcji literackiej.

Przynajmniej o tym próbuje nas przekonać wydawnictwo IUVI w wyjątkowo oryginalnym opisie na skrzydełku książki, która stanowi bilet wstępu do fantastycznego świata Alcatraza.
Alcatraz Smedry to chłopiec obdarzony niezwykłym talentem – potrafi zepsuć wszystko, do czego się dotknie, w tym kuchnie, klamki i ściany, ale także relacje z innymi. Jest on sierotą przenoszoną z jednej rodziny do drugiej, jako że nikt nie akceptuje jego „zdolności”. Na trzynaste urodziny otrzymuje pocztą dziedzictwo po rodzicach – woreczek z piaskiem owinięty w zabazgrany papier. Jak się potem okazuje, piasek jest niezwykle cenny, a bazgroły to zapomniany język starożytnej cywilizacji. W akcji książki pojawia się dziadek Alcatraza, człowiek obdarzony równie niezwykłym talentem – wszędzie się spóźnia. Okazuje się, że Alcatraz jest członkiem rodziny, która stoi na czele ruchu oporu przeciw sekcie Bibliotekarzy. Każdy członek tej rodziny ma inny talent, a niektórzy są również Okulatorami – ludźmi potrafiącymi korzystać z magicznych soczewek o przeróżnych właściwościach. Chłopiec natychmiast wpada w wir niezwykłych wydarzeń.

Piasek Raszida to pierwsza seria pięciotomowej opowieści o Alcatrazie, rewelacyjny początek przygody, która pochwyci i porwie odbiorcę w każdym wieku. Jest utrzymany w lekkim, dynamicznym i pełnym absurdalnego humoru stylu. To świetna propozycja dla młodszych nastolatków, którzy jeszcze nie przepadają za czytaniem, jak również dla dorosłych (w tym mamusiek będących na macierzyńskim). Starszy czytelnik szybko odkryje, że nawet nie zauważa, kiedy mijają mu kolejne rozdziały. W Alcatrazie znajdzie przyjemną odskocznię, co zdecydowanie potwierdzam.Fani pisarza również powinni być usatysfakcjonowani. W zupełnie innym garniturze, to nadal Sanderson, a zmiana klimatu w odniesieniu do high fantasy stanowi powiew świeżości,

Autor: Brandon Sanderson
Data wydania: 2017-02-15
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 312
ISBN: 978-83-7966-029-2
Cena: 29,90 złsocial media

Copyright © Zaraz-wracam.pl