Wielkanocne DIY, które bez problemu przygotujesz z dziećmi

Wielkanocne DIY, które bez problemu przygotujesz z dziećmi

Wiosna na dobre zawitała ciesząc nasze oczy budzącą się przyrodą. Z tej okazji postanowiliśmy z dziećmi przygotować garść inspiracji na dekoracje wielkanocne, które pozwolą nie tylko trenować sprawność manualną najmłodszych, ale być także ciekawą dekoracją Waszego domu.


Odkąd pamiętam uwielbiam plastyczno-techniczne prace zarówno te w szkole, jak i tworzone z uśmiechem na ustach w dorosłym życiu. Odkąd jestem mamą staram się także zaszczepić tę radość w moich dzieciach i na razi, ku mojej radości udaje się to wyśmienicie. Korzystając z okazji, że dopadł nas jakiś rotawirus i musieliśmy dość długo pozostać w domu, postanowiliśmy wykorzystać ten czas na aktywności, które nie tylko dały nam mnóstwo radości, ale także pozwoliły spędzić miło i rodzinie czas.


Jak wspierać motorykę u dzieci?

Im dziecko młodsze, tym lepiej rozpocząć zabawy związane z treningiem motorycznym. W tym celu najlepiej sprawdzą się wszelakie zabawy, które wymuszą na dziecku korzystanie z dłoni. Dla mniejszych dzieci dobrym rozwiązaniem jest układanie klocków, czy zabawa w sortowanie różnych elementów zarówno za pomocą gotowych rozwiązań, czyli zabawek typu sortery czy układanki, jak i przedmiotów dostępnych w każdym domu (misko, durszlaki, szczypce kuchenne). Przedszkolaki i starsze dzieci z powodzeniem poradzą sobie z wycinaniem elementów czy lepieniem ich z plasteliny czy ciastoliny. 

Więcej o rozwoju sprawności motorycznej przeczytasz w moim innym wpisie |KLIK|


Wielkanocne DIY, które bez problemu przygotujesz z dziećmi

Przygotowanie dekoracji związanych z Wielkanocą czy wiosną jest banalnie proste. Wystarczą kolorowe papiery, farby, klej i dodatkowe akcesoria, które zdecydowanie umilą pracę. Sprawdź, co możesz przygotować wraz ze swoimi dziećmi, aby nie tylko sprawić im ogromna radość, ale także świetnie udekorować swoje mieszkanie.

W naszym wpisie możesz pobrać gotowe szablony, które wykorzystasz w zabawach z dziećmi. Korzystajcie do woli. Przy okazji zachęcam także do odwiedzenia zakładki POBIERALNIA.
darmowe szablony wielkanocne do pobrania

  • Girlanda z zajączkami

Niezwykle prosta i efektowna ozdoba zarówno pokoju dziecięcego, jak i salonu. Do jej wykonania potrzebujemy kolorowe kartki bloku technicznego lub gotowy wydruk na sztywniejszym papierze.

Każdego z zajączków należy wyciąć, a następnie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej podkleić z tyłu do sznurka jutowego. Dla lepszego efektu warto przymocować na ogonku kolorowy pomponik lub wykonać ogonek z białej waty. Aby ozdoba ładnie się prezentowała potrzebujemy przynajmniej 6 zajączków (choć my polecamy więcej)
girlanda z zajączkami wielkanoc 2022 diy
girlanda z zajączkami wielkanoc 2022 diy

  • Kurczaki z patyczków od lodów (dwie wersje)

Żółte kurczaki nie tylko wywołaja mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci, ale przede wszystkim będą ciekawym sposobem rozwoju motoryki. Wykonanie ich jest niezwykle proste, a my dodatkowo zaproponujemy Wam dwie wersje. Sprawdźcie obie!
  • Wersja 1
Do wykonania kurczaków potrzebujemy 5 patyczków do lodów. Możecie kupić już gotowe w kolorze lub naturalne drewnianie, które samodzielnie pomalujecie żółtą farbą - wybór należy do Was. Patyczki przyklejamy do kartki papieru, a następnie doklejamy ruchowe oczy. Nie zapominamy również o grzebieniu, dziobie oraz skrzydełkach i łapkach. Wszystko przyklejamy na patyczki i gotowe.
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc
  • Wersja 2
Druga wersja wymaga nieco sprawności lub pomocy przy tej czynności, a mianowicie chodzi o odrysowanie i wycięcie dłoni, które będą służyły jako skrzydła kurczaka. Pamiętamy również o pomalowaniu 3 patyczków na żółto i wycięciu grzebienia, dzioba oraz łapek. 3 sztuki patyczków łączymy ze sobą w formę trójkąta. Do tego celu najlepiej wykorzystać klej na gorąco (pomóżcie dzieciom w tej czynności, aby się nie poparzyły). Z tyły patyczków podklejamy wycięte dłonie, a następnie z żółtego bloku technicznego wycinamy koło, które będzie pełniło funkcję głowy. Doklejamy oczy oraz resztę lementów i kurczacazek gotowy.
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc
kurczaki z patyczków po lodach DIY wielkanoc

  • Kartki wielkanocne

Do wykonania kartek możecie wykorzystać gotowe szablony, które pobierzecie bezpośrednio z wpisu (klikając na oznaczony obrazek powyżej) lub te stworzone własnoręcznie z kolorowego papieru czy innych papierniczych elementów. Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej. U nas w ruch poszły sznurki jutowe, kolorowe pomponik oraz wydrukowane napisy z hasłem "Wesołych Świąt". Z pewnością razem stworzycie wyjątkowe wzory, które możecie wysłać do bliskich lub dołączyć do drobiazgów na zajączka.
Kartki wielkanocne diy
Kartki wielkanocne diy
Kartki wielkanocne diy

  • Tradycyjne pisanki markerem

Ja wiem, że prawdziwe pisanki powinny być farbowane naturalnymi barwnikami czy roślinami zawinętymi w rajstopę. Zdecydowanie mają swój urok i są wyjątkowe. Nie mniej jednak świat idzie do przodu, my stajemy się bardziej nowocześni i.... niestety wygodni. Codzienne obowiązki zawodowe i domowe sprawiają, że szukamy szybkich rozwiązań jednocześnie łącząc je z tradycjami. My stworzyliśmy nasze pisanki z pomocą czarnego markera i dodatków w postaci kolorowych gałązek gipsówki, które nadały wiosennego powiewu. Możecie namalować buzie, jak my ewentualnie wybrać wzory etniczne czy iine, które przypadną Wam do gustu.
pisanki malowane markerem Wielkanoc diy
pisanki malowane markerem Wielkanoc diy

  • Jajka witraże

Prosta w wykonaniu dekoracja, która być może wyląduje w ozdobnej ramce na pamiątkę. Do jej wykonania potrzebujemy szablony jajka (lub narysowanego odręcznie), z którego wycinamy środek. Do ozdoby potrzebujemy pasków kolorowych kartek lub elementów przydatnych do scrapbookingu - kupicie je na Allegro czy w sklepach papierniczych. Możecie do tego celu wykorzystać również dekoracyjne nożyczki, które pozwolą stworzyć ciekawe łączenia i z pewnością dodadzą wyjątkowości. Samo wykonanie jest banalnie proste, gdyż wystarczy nakleić paski  z tyłu tworząc niepowtarzalny wzór przypominający witraż.
jajka witraże diy wielkanoc
jajka witraże diy wielkanoc

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl