Wielofunkcyjne lampy stojące – do jakich wnętrz je wprowadzić?

Wielofunkcyjne lampy stojące – do jakich wnętrz je wprowadzić?
Lampy w domowych wnętrzach przybierają mocno zróżnicowane formy. Jak je dobierać? Wszystko zależy oczywiście od specyfiki przestrzeni oraz funkcji, jakie ma spełniać. Odpowiedni dobór produktów oświetleniowych pozwala zbudować praktyczne, przytulne i piękne wizualnie pomieszczenie, które w całkowicie spełnia oczekiwania użytkowników.

Spośród rozmaitych rodzajów lamp, warto wyróżnić przydatne lampy stojące podłogowe. To na nich chcielibyśmy skupić się w dzisiejszym artykule, by pokazać, w jak wielu wnętrzach mogą się okazać bardzo przydatne.

Lampy podłogowe – do czego służą?

Lampy podłogowe są od lat z powodzeniem wykorzystywane jako ważny element domowych systemów oświetleniowych. We wnętrzach zazwyczaj spełniają kilka ról. Przede wszystkim stosuje się je jako oświetlenie uzupełniające, wspierające główne lampy sufitowe. Niekiedy produkty podłogowe przydają się jako lampy strefowe, dzięki którym oświetla się tylko wybraną część pomieszczenia.

W wielu wnętrzach lampy stojące podłogowe bywają używane jako oświetlenie zadaniowe. Dzięki nim można zagłębić się w lekturze, podczas wypoczynku w salonie lub sypialni, albo zająć pracą przy biurku w domowym gabinecie.

Nie zapominajmy, że lampy podłogowe spełniają nie tylko konkretną rolę użytkową. Są to duże produkty oświetleniowe, zatem oprócz funkcji typowo praktycznych, stają się istotnym elementem dekoracji wnętrza, zaaranżowanego zgodnie z zasadami popularnych obecnie tendencji.

Lampy podłogowe – różne oblicza jednej lampy

Jakie są lampy podłogowe? Można wyróżnić kilka podstawowych typów. Każdą z nich da się bez trudu znaleźć na przykład na stronie: Lampy.it.

Do najpopularniejszych rodzajów lamp podłogowych stojących zaliczają się:
  • lampy na trójnogu,
  • lampy na łukowo wygiętym ramieniu,
  • lampy proste.

Pierwsze z wymienionych to wręcz znak rozpoznawczy stylu skandynawskiego. Często są wykonane z surowego drewna i zwieńczone tekstylnym abażurem.

Modele wygięte łukowo są minimalistyczne i pozwalają na optymalne doświetlenie wybranej przestrzeni. Niektóre modele mają nawet opcję regulowania kąta padania światła lub długości ramienia.

Lampy proste to klasyczne rozwiązanie, które jednak potrafi zaskoczyć ciekawym wzornictwem i doborem nietypowych materiałów, stanowiących efektowną dekorację w modnych wnętrzach.

Wielofunkcyjne lampy stojące – do jakich wnętrz je wprowadzić?
Nowoczesne technologie a lampy stojące

Większość dostępnych obecnie na rynku modeli stojących nawiązuje wyglądem do klasycznych form. Równocześnie wykorzystują jednak szereg nowoczesnych technologii. Wiele z nich współpracuje choćby z energooszczędnymi żarówkami LED lub wręcz zalicza się do kategorii inteligentnych lamp.

Takie produkty można łatwo wpisać do domowego systemu Smart House, co pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem we wszystkich pomieszczeniach. W efekcie zwiększa się funkcjonalność wnętrz, zmniejsza zużycie energii elektrycznej oraz poprawia bezpieczeństwo użytkowników.

Mnogość stylów, czyli nowoczesne lampy podłogowe do każdej aranżacji

Nowoczesne oprawy podłogowe to niezmiernie praktyczne lampy, które projektuje się w zasadzie we wszystkich modnych stylach aranżacyjnych. Wspomnieliśmy wcześniej o lampach skandynawskich. Oprócz nich pojawiają się modele minimalistyczne i nowoczesne, ale też lampy podłogowe klasyczne. Miłośnicy bardziej dekoracyjnych rozwiązań mogą natomiast skorzystać z szerokiego wyboru lamp glamour lub art déco.

Dzięki temu każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb i specyfiki wnętrza, które nie tylko będzie w pełni funkcjonalne, ale też spójne wizualnie. A przecież właśnie tym powinno wyróżniać się nowoczesne oświetlenie do domu.

*Materiał zewnętrzny

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl