Moja tajna broń na czysty dom- iRobot Roomba e5

iRobot roomba e5
Nowoczesna technologia towarzyszyły mi od lat i to właśnie dzięki niej zmieniła się jakość naszego życia na lepsze. Po pierwsze oszczędzamy nasz cenny czas, a po drugie po prostu codzienne obowiązki nie wydają się takie straszne jak do te pory.

Obowiązki, które zabierają cenny czas.

Masa codziennych obowiązków to zmora wielu z nas. Pranie przy dzieciach, to never ending story. Tak samo, jak ilość naczyń lądujących w zmywarce, które przecież trzeba wypłukać wodą i zapakować do magicznej maszyny- milion talerzyków po kanapeczkach, winogronach czy pomarańczach.

A gdzie reszta rzeczy?
Gdzie odkurzone podłogi, czyste łazienki i kuchnia wolna od bakterii? Choć wszystko staramy się wykonywać na bieżąco i wspólnie, to samo delegowanie obowiązków często nie załatwia sprawy, bowiem oprócz pracy zawodowej i domowych obowiązków, posiadamy dzieci, które również potrzebują bliskości i czasu spędzanego z rodzicami. Dzień niestety jest ograniczony czasowo i nie na wszystko starcza nam zawsze czasu. Wliczając w to wszystko dbanie o ogród- pielenie, koszenie 7h trawy (tak, tyle zajmuje to u nas!), przycinanie roślin- to doba powinna liczyć jakieś 45 h.

Jako, że nikt z nas nie chce absolutnie narzekać na swój los (bo wcale nie mamy tak źle), to po prostu korzystamy z dobrodziejstw technologii od dawna i to, co możemy zastąpić urządzeniem, to po prostu wykorzystujemy!

 • Zamiast zmywać ręcznie naczynia i je wycierać do sucha- korzystamy ze zmywarki. 
 • Zamiast godzinami prasować sterty suchego prania- wybieramy generator pary, który działa szybciej i wydajniej.
 • Zamiast tracić czas na odkurzanie, włączamy naszego iRobota Roomba e5 i wychodzimy choćby na wspólny obiad.

Po co tracić czas na obowiązki, które możemy bez wyrzutów oddać urządzeniom?

Czy warto kupić automatyczny odkurzacz?

To chyba zbędne pytanie, bo kto nie chciałby, aby nowoczesne urządzenie dbało o porządek w jego domu? U nas temat samojezdnego odkurzacza był wałkowany od dawna i ciągle nie mogliśmy podjąć właściwej decyzji- zupełnie nie wiem dlaczego?! Serio, do dziś nad tym się zastanawiam obserwując zaangażowanie jakie nasza Roomba przejawia każdego dnia sunąc po moich podłogach.
Odkąd nasze dzieci poszły do szkoły i przedszkola całe przedpołudnie przeznaczam na pracę zawodową, podczas której iRobot działa według harmongramu i dokładnie sprząta każdy zakamarek mojego domu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zakup iRobota, a nie odkurzacza innego producenta? 

Zanim zakupiliśmy nasz model Roomba e5, konsultowaliśmy się ze znajomymi, którzy sami posiadają automatyczne odkurzacze. Po zebraniu ich doświadczeń i zobaczeniu poszczególnych urządzeń w akcji, nie podlegało dyskusji, że zakupimy jeden z modeli iRobota. To przede wszystkim marka, która jest absolutnym liderem i pionierem robotów odkurzających dostępnych na rynku. Marka iRobot specjalizuje się głównie w produkcji robotów i to na niej właśnie wzorują się konkurenci.

iRobot roomba e5

Czy iRobot Roomba e5 sprawdzi się na różnych typach podłóg?

Przede wszystkim iRobot Roomba e5 to nowoczesny odkurzacz samojezdny, który posiada 3-stopniowy system sprzątania. Podwójne gumowe szczotki nadają się zarówno do czyszczenia paneli, drewna, czy terakoty, a także dywanów. iRobot bez problemu pokonuje zmiany nawierzchni, które występują w moim domu- w salonie posiadam panele, natomiast w wc, ganku oraz kuchni płytki, więc idealnie sprawdzi się w domu każdej z Was. Dodatkowo urządzenie posiada specjalnie dostosowane czujniki, które idealnie sprawdzają się przy dzieciach i zwierzętach. Zabawki, posłania dla zwierzaków czy lampy w salonie nie są problemem dla odkurzacza, ponieważ Roomba e5 potrafi się poruszać w gęsto umeblowanych pomieszczeniach. 

Czy iRobot Roomba e5 to odkurzacz, który działa intuicyjnie?

Tak, to bardzo inteligentne urządzenie, które świetnie radzi sobie nie tylko zbierając zabrudzenia z podłogi w normalnym trybie pracy. Opatentowana technologia Dirt Direct dzięki zastosowaniu akustycznych czujników odnajduje miejsca najbardziej zabrudzone i na nich koncentruje pracę w pierwszej kolejności. Wirująca szczotka boczna ustawiona na kąt 27 stopni to dodatkowy plus. Została zaprojektowana tak, aby efektywnie wymiatać zabrudzenia z przestrzeni przy krawędziach i w rogach pomieszczeń oraz na ścieżce poruszania się robota.
Ponadto odkurzacz posiada na tyle niski profil, że bez problemu dostanie się pod większość mebli i pozbędzie się uporczywego kurzu i brudu. Inteligentne działanie odkurzacza nie pozwoli na upadek ze schodów czy większych uskoków- nowoczesne czujniki wysokości w porę zareagują. Roomba posiada duży zestaw inteligentnych czujników. W oparciu o zbierane przez nie dane, robot podejmuje ponad 60 decyzji na sekundę, aby inteligentnie i efektywnie nawigować w warunkach domowych.

iRobot roomba e5

iRobot roomba e5

Jakie funkcje posiada nowoczesny odkurzacz iRobot?

iRobot Roomba e5 to zdecydowanie urządzenie, które zachwyci każdego nie tylko wyglądem, ale swoimi funkcjami. To jeden z najnowocześniejszych modeli na rynku, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że ma aż 5x większą moc ssania w porównaniu do innych modeli odkurzaczy samojezdnych. Opatentowany 3 stopniowy system czyszczący AeroForce™ wykorzystuje specjalnie profilowane gumowe szczotki i silnik 2 generacji, co zapewnia lepszą wydajność i niższe koszty eksploatacji. Odkurzacz idealnie sprawdza się w domu pełnym alergików- jak u nas! Wysokowydajny filtr przechwytuje aż 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów, co zdecydowanie zmniejsza reakcje alergiczne.
A to przecież nie wszystko!
Pojemnik na kurz można myć pod bieżącą wodą, co jest świetną opcją pozbywania się wszystkich zabrudzeń i zapewnia wygodę użytkowania, a nowy akumulator litowo-jonowy oraz ulepszone oprogramowanie, pozwalają automatycznemu robotowi iRobot Roomba e5 na 90 minut nieprzerwanej pracy. To bardzo dużo w porównaniu do konkurencji. U nas ten czas wystarcza na dokładne posprzątanie całego parteru- wystarczy krzesła oprzeć do góry nogami o stół.

W naszym domu, co prawda na co dzień nie trzymamy zwierząt- mają swoje wydzielone miejsce do spania w pomieszczeniach gospodarczych, ale zdarza się, że kot zwany Kredką zaproszony przez dzieci do wspólnej zabawy znajdzie się w naszym salonie i zostawi trochę kłaczków- pozbycie się ich nie stanowi problemu dla naszego odkurzacza. 
Ponadto wbudowane WiFi jest dla mnie wymarzoną opcją jeśli chodzi o programowanie urządzenia i uruchamianie w chwili, kiedy spontanicznie wybywam na shopping i akurat może wykonać swoją pracę pod moją nieobecność. Dziki apce iRobot HOME możemy zaprogramować zdalnie jego pracę na wszystkie dni tygodnia, śledzić cykle sprzątania oraz kontrolować zapełnienie pojemnika na brud.
Intuicyjna aplikacja pozwala na sterowanie urządzeniem bez względu na miejsce pobytu- wystarczy dostęp do internetu
Robot nie sprząta miejsc, których nie chcemy dzięki wirtualnej ścianie Dual Mode, która utrzymuje robota odkurzającego Roomba na obszarze, który ma być sprzątany i blokuje jego dostęp do miejsc, do których nie powinien mieć wstępu. To świetne rozwiązanie, gdyż robot nie przeszkadza nawet podczas codziennych czynności, a po skończonej pracy wraca samodzielnie do stacji dokującej, aby naładować akumulator do pełna i czekać w gotowości do pracy.


iRobot roomba e5
 iRobot roomba e5

Czy warto zakupić robota sprzątającego iRobot Roomba e5?

To zdecydowanie był nasz najlepszy zakup ostatnich miesięcy. Doprawdy, ciągle myślę, czemu nie kupiłam tego cuda dużo wcześniej. Nie dość, że sprząta według harmonogramu, to jest bardzo dokładny. Gruby dywan z niskim włosiem wygląda lepiej niż w dniu zakupu (serio!) mimo tego, że jest zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach. Wszechobecne okruchy i paprochy zostawiane przez moje dzieci zniknęły, a nawet jeśli są, to w każdej chwili mogę załączyć mojego pomocnika, który za mnie odwali brudną robotę, a ja mam czas na wypicie kawy i zabawę z moimi łobuziakami.


iRobot roomba e5

iRobot roomba e5

iRobot roomba e5

iRobot roomba e5

Poniżej zebrałam dla Was podsumowanie zalet i wad. 

PLUSY IROBOTA ROOMBA E5:
 • technologia Dirt Direct- skupia pracę urządzenia na najbardziej zabrudzonych miejscach
 • lepsze sprzątanie wzdłuż ścian dzięki wirującej szczotce
 • niski profil odkurzacza pozwoli wjechać pod meble
 • nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg 
 • nie spadnie ze schodów ani wysokich uskoków dzięki czujnikom wysokości
 • pojemnik na brud można myć pod wodą
 • aż 90 minut ciągłej pracy na najwyższych obrotach
 • łatwe i skuteczne czyszczenie sierści zwierząt
 • wbudowane WiFi zapewnia dostęp do urządzenia bez względu na miejsce pobytu dzięki aplikacji
 • 3 stopniowy system sprzątania AeroForce™
 • wydajny filtr 
 • informuje o pełnym pojemniku na brud

MINUSY IROBOTA ROOMBA E5:

 • dość głośny
 • drogi- cena obecnie w promocji 1999 zł (na stronie producenta)