Poznajmy zwierzęta, czyli `O Cię Florek`- recenzja.


Zapewne nie tylko mój syn uwielbia zwierzęta. Kuba kocha kotki, pieski, ale nie przechodzi obojętnie obok innych zwierzaków.
Aby zachęcić go jeszcze bardziej do poznawania przyrody zaopatrzyliśmy się w książkę "O Cię Florek" Dariusza Wanata.

Opis wydawnictwa:
"O Cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt" to książka zachęcająca dziecko do różnego rodzaju aktywności, rozwijająca kreatywność, wyobraźnię, pobudzająca do eksperymentowania i dostarczająca zabawy, a jednocześnie przemycająca sporą dawkę wiedzy o zwierzętach. 
Dzieci poznają zwierzęta, rysują, odwzorowują, kolorują według własnej wyobraźni, wymyślają fantastyczne stwory, wyklejają kolaże czy dorysowują śmieszne szczegóły.
Książka podzielona jest na 8 ciekawych rozdziałów, z którego Wasza pociecha pozna żyjątka z różnych zakątków Ziemi.

1. Nasi najukochańsi pupile
2. W chacie i zagrodzie
3. W lesie i na łące
4. Na sawannach i w tropikach Afryki
5. Azja: w pogoni za tygrysem
6. Australia : spotkanie z dziobakiem
7. Puszcza Amazońska: zwierzakowy zawrót głowy
8. Ameryka Północna: czy to grizzly mnie pogrizzli?Tytułowy bohater, czyli Profesor Florian zabiera dzieci w niesamowite wyprawy i co najważniejsze uczy je. Książka niezwykle pobudza wyobraźnie dzieci, choćby przez to, że wymaga od nich kreatywności. Oprócz gotowych ilustracji mamy miejsce na rysowanie, wyklejanie czy tworzenie różnymi technikami poszczególnych obrazków.


Książka liczy aż 224 strony- każda strona to niesamowita przygoda nie tylko z kredkami, ale także z udziałem naszych dzieci, które chłoną wiedzę jak gąbka.

Dzięki książce i tej niesamowitej wyprawie każde dziecko pozna nie tylko nazwy zwierząt, ale także ich charakterystyczne cechy oraz dzięki swojej kreatywności stworzy jedyny w swoim rodzaju obraz misia pandy czy krokodyla.

Wspaniała zabawa nie tylko da dzieci, ale także dla ich rodziców.


Wydawnictwo: DRAGON 
Wyłączny dystrybutor : TROY 
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 224
Oprawa: miękka
Format: 206 x 283


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl