Kredki świecowe DIY.


Każdy, kto w domu ma choćby jedno dziecko doskonale wie, że ilość połamanych kredek może przyprawić nas o ból głowy. Zamiast wyrzucać zniszczone kredki, można je wykorzystać po raz kolejny, a przy okazji stworzyć szybko i prosto niesamowite zestawy.
Nie ma co się oszukiwać, że wszystko co nowe, piękne i z ciekawym designem jest łakomym kąskiem nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci.
To one widząc nowe zabawki, kolorowanki z postaciami z ulubionych bajek i wszelkiego rodzaju gadżety z bohaterami kreskówek szaleją z radości.

Kredki świecowe bez względu na cenę i markę zawsze występują w takim samym kształcie w pełnej palecie kolorów. Zniszczone i zużyte przedmioty niestety nie dają radości dzieciom więc w bardzo szybki sposób możemy wyczarować piękny zestaw kredek, który możemy stworzyć wedle naszego upodobania. Nasze dziecko będzie mogło pochwalić się fantazyjnymi kredkami, a my zaoszczędzimy pieniądze na kupno kolejnego zestawu, który w niedługim czasie znów się połamie.

Do wykonania bajecznych kredek potrzebujemy:


Na samym początku musimy pamiętać o tym, aby zdjąć papierki z kredek. W tym celu możemy użyć paznokci lub pomóc sobie obieraczką do warzyw lub małym nożykiem. Na tym etapie od razu segreguję sobie kredki według kolorów, ale możecie je mieszać totalna dowolność.

Następnym krokiem jest dokładne posmarowanie tłuszczem foremki. Dzięki temu kredki ładnie się odlepią i nie połamią się. Jeśli jednak to nastąpi, to wystarczy je po raz kolejny roztopić.
Po posmarowaniu foremek przystępujemy do wykładania formy kredkami. W zależności od tego czy chcecie aby Wasze kredki miały jeden kolor bądź mieniły się w tęczowych barwach w taki sposób wypełniacie formy. My wybraliśmy jednokolorowe delfinki aby zobaczyć jak w ogóle będzie się nimi malowało. Następnym razem zaszalejemy z kolorami i kształtem.

Tak przygotowane kredki wkładamy do piekarnika nagrzanego do temperatury ok 150 stopni. Nie ma znaczenia czy osiadasz w piekarniku termoobieg czy nie. Tutaj liczy się po prostu temperatura, która rozpuści nasze kredki. Nasza foremka przebywała w piekarniku ok 10 minut, ale należy cały czas monitorować czas. Kiedy tylko świecówki są roztopią, od razu wyjmujemy je z piekarnika i dajemy czas na ostygnięcie.

Zobaczcie jak zachowują się kredki w piekarniku.Po ostudzeniu nasz nowy zestaw do rysowania wygląda tak:Taki zestaw kredek może być nie tylko świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem, ale także na prezent. Możecie pozbierać niepotrzebne kredki lub zakupić zestaw nowych, a następnie je przetopić i stworzyć niesamowity zestaw do rysowania dla malucha i nie tylko.


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl