Dlaczego warto doceniać każdą pracę i o tym, jak trafiłam do Top100 blogerów 2023

Ranking polskich inluencerów 2023
Dziś chciałabym poruszyć temat, który jest mi bardzo bliski i ważny zarówno dla mnie, jak i dla wielu z was. Chcę porozmawiać o docenianiu pracy. To uczucie, które motywuje nas do działania, daje siłę w chwilach zwątpienia i sprawia, że nasza praca nabiera sensu. A ja mam szczególny powód, by dziś o tym napisać.


Po dziewięciu latach prowadzenia mojej strony internetowej, doświadczyłam czegoś niesamowitego - znalazłam się w rankingu Top100 najlepszych blogerów 2023 roku! A dokładniej, zajęłam zaszczytne 72. miejsce. To dla mnie ogromne wyróżnienie i dowód na to, że ciężka praca, poświęcenie i determinacja naprawdę się opłacają.

Stworzony na zlecenie Seebloggers.pl raport przedstawia i podsumowuje działania najbardziej wpływowych i angażujących influencerów oraz osób publicznych działających w polskiej sieci. Ten raport jest podstawą do wyłonienia zwycięzców Gali #Hashtagi Roku, która odbędzie się podczas See Bloggers Łódź – największego wydarzenia dla twórców internetowych w Polsce, na którym oczywiście będziemy.

Tu zobaczysz cały raport -> wystarczy kliknąć w link

Ranking polskich inluencerów 2023


Ranking polskich inluencerów 2023

Jakie wartości wpłynęły na wynik influencerów?

W obliczu dynamicznych zmian na rynku influencer marketingu, tegoroczny ranking koncentruje się na twórcach, którzy w sposób autentyczny, transparentny i odpowiedzialny budują relacje ze swoimi społecznościami. Raport opiera się na twardych danych z pełnego przekroju roku 2023, uwzględniając liczby obserwujących, popularność (mierzoną wartością średnią liczby polubień, udostępnień i komentarzy), zaangażowanie (średnią wartość interakcji z postami twórcy) oraz ilość odwiedzin bloga.

Dla twórców internetowych (Youtuberów, Instagramerów, Tiktokerów), kluczowym czynnikiem był engagement per post dla wiodącego kanału twórcy. Natomiast dla osób publicznych, sportowców i kluczowych kategorii, wskaźnikiem "popularności" był ważony średnią sumy polubień, komentarzy i udostępnień we wszystkich kanałach twórcy.

Podział rankingu na kategorie

Oto podział kategorii w rankingu Top100 See Bloggers:
  • Influencerzy: Twórcy treści, którzy mają wpływ na swoją społeczność online poprzez promowanie produktów, usług lub treści.
  • Osoby publiczne: Celebryci, politycy, eksperci branżowi i inne znane osobistości, które aktywnie angażują się w media społecznościowe i budują swoją obecność online.
  • Sportowcy: Zawodowi sportowcy, trenerzy, pasjonaci zdrowego stylu życia oraz inne osoby związane ze sportem, które dzielą się swoimi doświadczeniami i inspirują innych do aktywności fizycznej.
  • Instagramerzy: Twórcy treści, których główną platformą działania jest Instagram, gdzie dzielą się zdjęciami, historiami oraz krótkimi filmami.
  • Blogerzy: Autorzy blogów internetowych, którzy tworzą dłuższe treści na różnorodne tematy, takie jak moda, podróże, parenting, kulinaria, technologia, itp.
  • Youtuberzy: Twórcy treści, których główną platformą działania jest YouTube, gdzie publikują filmy wideo na różnorodne tematy i dla różnych grup docelowych.
  • Tiktokerzy: Twórcy treści, których główną platformą działania jest TikTok, gdzie publikują krótkie filmy wideo, często oparte na trendach i wyzwaniach.

Każda z tych kategorii obejmuje wyjątkowych i wpływowych twórców, którzy wyróżniają się w swojej dziedzinie i budują silne relacje ze swoją społecznością online.

Brak wiary w siebie a sukces

Kiedy zaczynałam ten blog, nigdy nie spodziewałam się, że kiedykolwiek znajdę się w gronie tak utalentowanych i inspirujących ludzi. Były chwile, kiedy zastanawiałam się, czy warto kontynuować to wszystko, czy moja praca naprawdę ma sens. Ale teraz, patrząc wstecz, wiem, że każdy wysiłek, każdy artykuł, każdy komentarz czy udostępnienie przyczyniły się do tego momentu.

Docenianie pracy to coś więcej niż tylko chwalebne słowa czy liczby na ekranie. To poczucie spełnienia, satysfakcji i radości z tego, że nasza praca ma wpływ na innych. To także siła, która napędza nas do dalszego rozwoju i doskonalenia się.

Dlatego dzisiaj zachęcam was wszystkich do doceniania swojej pracy, niezależnie od tego, czy jesteście blogerami, artystami, naukowcami czy pracownikami korporacyjnymi. Pamiętajcie, że wasze wysiłki mają znaczenie, nawet jeśli czasami wydają się niewidoczne. Każdy krok, każdy postęp zbliża was do waszych celów.

I na koniec, ogromne podziękowania dla was wszystkich, którzy wspierali mnie na mojej drodze, szczególnie Piotr i nasze dzieci, ale także moi rodzice oraz dziadkowie. Bez was moje osiągnięcie nie byłoby możliwe. Dziękuję za waszą wiarę we mnie i za to, że byliście i jesteście nadal częścią mojej podróży.
Daria Jóźwicka zaraz-wracam.pl


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl