Szczęśliwe dzieciństwo Twojego dziecka zależy od CIEBIE- recenzja.


Szczęśliwe dzieciństwo Twojego dziecka zależy od Ciebie, drogi Rodzicu. To dzięki Twoim wartościom i wychowaniu pociecha w życiu będzie czuła się bezpiecznie i co najważniejsze osiągnie sukces.


Współczesny rodzic ma opanowane podstawy psychologii rozwoju dziecka. Tylko że psychologia to nie magia, nie uwalnia od problemów wychowawczych. Wiedza jest cenna, ale najważniejsze jest podejście wychowawcze rodzica. Każdy z rodziców popełnia również błędy, które czasami przynoszą negatywny efekt w życiu małego człowieka. Książka, którą ostatnio przeczytałam zdecydowanie w wielu kwestiach utwierdziła mnie w przekonaniu, że to, co robię i jak jest dobre dla mojego Syna. Jeśli macie wątpliwości dotyczące wychowania swoich dzieci sięgnijcie koniecznie po poradnik napisany przez psychologa.

"Szczęśliwe dziecko czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych" to pozycja, która powinna trafić w ręce każdego rodzica.
Nie ma niestety gotowej recepty na udane macierzyństwo, bo każdy człowiek to osobna jednostka. Każdy z nas czuje co innego, ma inne priorytety. To nie tylko tyczy się dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, którym trzeba wskazać odpowiednią ścieżkę. Dziecko potrzebuje oprócz miłości przede wszystkim spokojnych i opanowanych rodziców. 


Do roli rodziców trzeba więc przygotowywać się przed pojawieniem się maluszka na świecie. Ważne dla przyszłych mam jest wsparcie ze strony partnera, a także jego pomoc choćby w domowych obowiązkach czy opiece nad dzieckiem. Dzięki mojemu Mężowi udało mi się pogodzić opiekę nad dzieckiem i domem. To Mąż w nocy wstawał do dziecka, abym po całym domu w domu z maluchem mogła odpocząć. Dzięki Jego pomocy uniknęłam lęków związanych z macierzyństwem, bo jak wiemy to nie sielanka. Maluszek wymaga nieustannej opieki w pierwszym okresie swojego życia i warto mieć wtedy wsparcie drugiej osoby.


Nikt z nas nie musi być perfekcyjnym rodzicem. Nie idealizm czyni nad super mamą i tatą. Nie wszystko kręci się wokół markowych ubranek, śnieżnobiałych ścian i designerskich zabawek. To szczęście i spokój rodzinnego ogniska powinno być dla nas najważniejsze w budowaniu relacji z dzieckiem. 

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, dzięki temu łatwo znaleźć zagadnienia, które nas najbardziej interesują. Możemy przeczytać o relacjach z dziadkami, nocnikowaniu czy nadopiekuńczości. We wszystkich aspektach warto zachować zdrowy rozsądek, ale niektóre ciekawe rady pozwolą nam spojrzeć na wychowanie z nieco innej perspektywy.


Dowiemy się także, że czasami warto pójść na ustępstwa z dziećmi i wcale nie doprowadzi do zachwiania naszej pozycji jako rodzica.
Książka jest warta polecenia, bo dzięki niej możemy zmienić troszkę swoje podejście i sprawić, że wychowanie młodego człowieka nie jest przymusem lecz przyjemnością.

Autor: Aleksandra Piotrowska i Irena Stanisławska
Data wydania: 2016 
EAN: 9788379839896
Format: 165x235 
Oprawa: Twarda 
Liczba stron: 216 

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl