Co na drugie śniadanie?Czasem mam nie lada wyzwanie co dawać dziecku na 2 śniadanie lub przekąskę. Staram się dobierać składniki w taki sposób aby zapotrzebowanie na owoce i warzywa mieściły się w normie. Wiemy doskonale, że zarówno brak, jak i nadmiar niektórych składników może przynosić niepożądane efekty.

Mój synek bardzo lubi większość owoców i warzyw więc korzystając z dobrodziejstw naturalnych składników jemy sezonowe produkty przywiezione bezpośrednio z pola od babci. Wiem, że taki produkt nie jest pryskany i hodowany jest w sposób ekologiczny. Nie boję się, że moje dziecko dostanie wysypki czy będzie miało rozstrój żołądka.
Nie wszystkie ekologiczne produkty są ekologiczne. Doskonale wiemy jak jesteśmy nabijani w butelkę. Soki 100% to tak naprawdę napoje z dodatkami cukru i innych konserwantów. Jasno nałożone unijne normy sprawiają, że producenci nie są z nami szczerzy i wciskają nam produkt, który jest bublem. Tak samo dzieje się z warzywami i owocami, a także jajkami z ekologicznych upraw. Po pierwsze są one dużo droższe niż te kupowane w supermarketach czy warzywnikach u pani Jadzi, a po drugie nie zawsze są takie ekologiczne, a kurki takie szczęśliwe jak w tych wszystkich reklamach.

Wiem jednak, że nie każdy z Was ma taką babcię jak my czy swój kawałek ogórka na uprawę marchewki czy pietruszki. Wiem również, że dla chcącego nic trudnego i wiele z Was ma swoje mini szklarenki na balkonach w swoich mieszkaniach.

Każda przecież z nas chce, aby jej dziecko rosło zdrowo i prawidłowo się rozwijało- to żadna nowość. Nic dziwnego, że ciągle poszukujemy odpowiednich produktów. Część mam mając chwilę czasu robi swoje przetwory dla dzieci, a część decyduje się na kupno. Przetwory z owoców zwane również deserami dla dzieci bardzo często smakują nie tylko im. Sama uwielbiam zamiast treściwego posiłku zjeść danie przyrządzone tylko i wyłącznie z owoców. Nie wszystkie desery dla dzieci wyglądają zachęcająco, ale uwierzcie mi, że zadowolą nawet wybredne podniebienia.

Desery dla dzieci występują w wielu ciekawych formach.
mogą to być:

przeciery z owoców


owoce podawane w siateczkach dla niemowląt lub pokrojone na mniejsze kawałki dla starszych dzieci


kisielki


musy


galaretki


Pamiętajcie, że to Wy decydujecie co spożywa Wasze dziecko. tyle pyszności, że człowiek samemu chętnie zjadłby te cuda, prawda?social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl