Ciekawe modele aut elektrycznych

Ciekawe modele aut elektrycznych
Na rynku mamy coraz więcej pojazdów elektrycznych, co jest oznaką nadchodzących zmian. Dziś możemy już wybierać spośród wielu modeli, które cechują się ekologicznymi silnikami, jak i w miarę przystępnymi cenami. Jeśli zatem postawiliśmy na oferowane przez kasyno online i wygraliśmy sporo środków, to możemy je zainwestować w nowe auto. Przygotowaliśmy zatem listę kilku ciekawszych modeli, które można kupić w dobrej cenie.

Sprawdź ciekawe modele aut elektrycznych

  • Mini Cooper SE Hardtop
Mini Cooper to marka, która od lat kojarzy się z określonym stylem, jak i bardzo dobrą jakością. Oferowany przez nią Mini Cooper SE Hardtop to model przeznaczony dla 4 osób. Ma on moc 184 KM oraz zasięg do 253 km. Ponadto dzięki kompaktowym rozmiarom świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich. Zasilany jest przez akumulator o pojemności 32,6 kWh, który można naładować w 4 godziny. Model ten potrafi się rozpędzić od 0 do 100 km/h w 7,3 sekundy, zaś jego prędkość maksymalna to 150 km/h, co należy uznać za całkiem dobry wynik. Przy 4 zajętych miejscach jego bagażnik ma 211 litrów pojemności, jednak może zostać rozszerzony nawet do 941 litrów! Możemy go wybrać w kilku wersjach kolorystycznych, z odmiennymi felgami. We wnętrzu mamy wyświetlacz o wielkości 5 cali. Dostępny jest w różnych konfiguracjach.

  • Nissan Leaf II
Nissan Leaf II należy do najtańszych elektryków na rynku. W porównaniu do I generacji zyskał on nie tylko na osiągach, lecz i wyglądzie, który jest bardziej stylowy. Można go zakupić w wersji z silnikiem 147 KM bądź e+ z silnikiem 214 KM. Jego zasięg wynosi 270/378 km w zależności od wersji. Producent wprowadził w nim system e-powertrain, czyli nowy zespół napędowy, dzięki któremu zwiększyły się osiągi pojazdu. Z kolei pakiet Nissan Intelligent Mobility znacząco pomaga w prowadzeniu samochodu. We wnętrzu znajduje się 8-calowy ekran dotykowy z nawigacją, 40-kilowatogodzinny akumulator.

  • Fiat 500 II Hatchback Electric
Model ten pojawił się na rynku w 2020 roku i od razu wzbudził zainteresowanie kierowców czy ekspertów. Jego największą jednak wadą było to, że oferowany był tylko w najdroższej wersji. Teraz Fiat wprowadził inne warianty, wśród których znajduje się też kosztujący poniżej 100 000 złotych. Standardowy Fiat 500 ma 118 KM mocy silnika, akumulator o pojemności 42 kWh. Z kolei najtańszy ma silnik 95 KM z akumulatorem 23,8 kWh. Różnią się także prędkością najszybszego ładowania. Różnica jest także widoczna w zasięgi, gdyż ekonomiczny to 190 km, zaś standardowy to 320 km. Z kolei prędkość maksymalna to 130 km/h do 150 km/h, gdzie droższy (od 127 000) rozpędza się do setki w 9 sekund, czyli o 0.5 sekundy szybciej. Fiat 500 dostępny jest w wersji hatchback, 3+1 oraz cabrio.

  • Peugeot e-208
Peugeot 208 to kolejny model należący do niezwykle popularnej serii francuskiego producenta. Firma postanowiła wprowadzić także jego 5-drzwiową elektryczną wersję. Na wyposażeniu mamy tu silnik o mocy 136 KM oraz akumulator o pojemności 50 kWh. Deklarowany zasięg to 340 km, więc bez problemu powinien osiągać 300 km na pełnej baterii. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 8 sekund, zaś prędkość maksymalna wynosi 150 km/h. Bagażnik w standardzie ma 265 litrów, jednak można go rozszerzyć do 960 litrów. We wnętrzu ma on 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz matrycowy, jak i multimedialny ekran dotykowy o wielkości 7.5 cala.