Naturalne kosmetyki, które nie podrażnią skóry Twojego dziecka.

naturalne kosmetyki

Kiedy rodzi się dziecko każdy z nas zachwyca się jego zapachem. Delikatna i niezwykle miękka skóra, która tworzy się od ok. 40 dnia ciąży wymaga długiej drogi, aby w pełni wykształcić się i mieć właściwą strukturę dla skóry dojrzałej.

4 lata.
Tyle mniej więcej potrzeba czasu, aby skóra dziecka stała się nieprzepuszczalna i osiągnęła strukturę właściwą dla skóry dojrzałej. Do tego czasu nie ma w pełni wykształconych mechanizmów obronnych i jest bardzo podatna na działanie składników chemicznych oraz zakażenia spowodowanego przez niektóre bakterie i grzyby.

Jak pielęgnować delikatną skórę dziecka?

Skoro skóra dziecka jest tak delikatna, bardziej narażona jest na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych, to w jaki sposób możemy zadbać o jej właściwą pielęgnację? Żyjemy w XXI wieku, w warunkach, które nie zawsze są korzystne dla naszej skóry. Nasza skóra przystosowywała się do warunków ją otaczających przez tysiące lat. Ale to w ciągu ostatnich dziesięcioleci przyszło jej się zmierzyć z czynnikami wcześniej niespotykanymi. Nie dziwi więc fakt, że na te wszystkie nowe, niejednokrotnie sztuczne, chemiczne składniki, reaguje nadwrażliwością czy alergią.

Zawsze wybieraj kosmetyki z dobrym składem.

Przede wszystkim nie przesadzaj z ilością! To podstawowa zasada, którą sama się kieruję.
Im mniej tym lepiej.

Skład? Tylko najlepszy, bo jako mama dziecka z problemami skórnymi doceniam, że im naturalniejsze produkty w składzie, tym skóra jest delikatniejsza.

Warto wybierać więc kosmetyki naturalne i organiczne, których jakość została potwierdzona odpowiednimi certyfikatami, np. ECOCERT-COSMEBIO, BDIH, NaTrue, Soil Association.,

Podstawowe wymagania dotyczące certyfikowania produktów:

  • Surowce muszą pochodzić z odnawialnych źródeł i mogą być przetwarzane w przyjazny dla środowiska i ochronny sposób.
  • Produkty nie zawierają GVO (nie mogą pochodzić z roślin i zwierząt modyfikowanych genetycznie), parabenów, fenoksyetanolu, naocząsteczek, PEG, syntetycznych perfum i składników barwiących, jak również produktów zwierzęcych.
  • Opakowania muszą być biodegradowalne i nadawać się do recyclingu.
  • Przynajmniej 95% wszystkich składników musi mieć naturalne pochodzenie

Co wybrałam dla swoich dzieci?

Jako, że mam dwoje dzieci w różnym wieku dobrałam dla nich inne zestawy kosmetyków. 

Dla dzieci poniżej 3 roku życia mam płyn do kąpieli oraz szampon do włosów z Only Bio. Receptura kosmetyków została dostosowana do niedojrzałej skóry dziecka do 3-go roku życia, w celu jej wspomagania i ochrony m.in. przed uszkodzeniami bariery hydrolipidowej oraz podrażnieniami.

Dla dzieci powyżej 3 roku życia wybrałam płyn do kąpieli oraz szampon do włosów z Only Bio.  Receptura kosmetyków została dostosowana do dojrzewającej skóry dziecka powyżej 3-go roku życia, w celu wspomagania jej rozwoju. Wytwarzana przez mikroorganizmy, naturalna biosurfaktyna z rzepaku skutecznie i delikatnie myje skórę, wytwarza pianę, działa antyseptycznie.

naturalne kosmetyki
naturalne kosmetyki
naturalne kosmetyki
naturalne kosmetyki

Dodatkowo do mycia rączek specjalne mydła w płynie firmy YOPE o różnych kompozycjach zapachowych.

naturalne kosmetyki
naturalne kosmetyki
naturalne kosmetyki
naturalne kosmetyki
naturalne kosmetyki

Kosmetyki dla dzieci, które wybrałam nie zawierają szkodliwych: SLS, SLES, parabenów, PEGów, silikonów, parafin, olejów mineralnych, barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych, fosforanów, substancji petrochemicznych i zwierzęcych. Zostały testowane dermatologicznie i są biodegradowalne. Dodatkowo są to produkty wegańskie.