Czy warto wysyłać dzieci na kolonie?

kolonie dla dzieci

Wakacje za pasem, a oznacza to tylko i wyłącznie czas wolny naszych dzieciaków od szkoły.
Wiadomo, każdy z rodziców chciałby, aby czas odpoczynku od nauki wykorzystać najlepiej jak się potrafi. Chcemy naszym dzieciakom zapewnić moc atrakcji oraz mnóstwo uśmiechu na twarzy, ale prawda jest taka, że nie zawsze są odpowiednie warunki lub po prostu problemem jest urlop rodziców, który ciężko zgrać w jednym czasie.

Co zrobić, kiedy dziecko chce wyjechać na zasłużone wakacje? Na co zwrócić uwagę przy wakacyjnych wyjazdach i kiedy jest na nie odpowiedni czas? Wszystkie te pytania rozwieję w dzisiejszym wpisie.

Jak zorganizować dziecku wakacje?

Pamiętacie jak wyglądały Wasze wakacje kiedyś? Wyjazdy na kolonie z zakładów pracy rodziców, zabawy patykami czy pierwsze miłości? Wtedy ten czas wydawał się być niezapomniany i wyjątkowy, ale z perspektywy czasu można zauważyć, że atrakcji było niewiele, a warunki mieszkaniowe były kiepskie.
Tak było dawno temu, ale czasy się zmieniły i obecnie kolonie zrzeszają ogromną ilość dzieciaków, a aktywny wypoczynek połączony z kreatywnymi zabawami na długo zapada w ich pamięciach. Wiadomo, że organizatorzy ścigają się w zapełnieniu czasu dzieci i oferują mnóstwo form aktywności ruchowej czy zabaw kreatywnych, ale dla dzieci liczy się coś więcej- niezapomniane wspomnienia z pobytu.
Oferta aktywnych kolonii jest bardzo bogata. Oprócz kreatywnych zabaw, nasze dzieciaki aktywnie spędzą czas, a niezapomniane przygody w tematycznych wyjazdach zostaną w ich pamięci na zawsze.

Zabawa w detektywów

Wyjazd połączony z odkrywaniem zagadek i tajemnic. Dzieciaki zgłębiają historie i wyruszają w świat znanych detektywów, np Sherlock Holmes czy Detektyw Pozytywka. Zabawy z lupą i mikroskopem czy szukaniem poszlak lub zbieranie odcisków palców sprawią mnóstw uśmiechu, a przy okazji wspomogą rozwój logiczny. Świetny czas na pracę zespołową pod okiem wykwalifikowanej kadry sprawi, że dzieciaki nie będą chciały wracać do domu.

mali detektywi


Zabawa z Małym Księciem

Któż z nas nie pamięta wspaniałej książki "Mały Książę"? Przyznam, że mam ją w domu i niedawno jednym tchem powróciłam do niej. Gdybym mogła być dzieckiem, to chętnie pojechałabym na kolonie, które własnie nawiązują do fabuły tej książki. Każdy dzień to odwiedziny nowej planety, jej bohaterów i poznanie tajemnic kosmosu. Dzieci poznają układ słoneczny oraz stworzą nową walutę. Oprócz tego nauczą się hodować rośliny i będą bawić się w podchody.

mały książę

Od jakiego wieku posłać dziecko na kolonię?

Trzeba wiedzieć przede wszystkim, że na kolonie przyjmowane są dzieci od 6 roku życia. Generalnie ciężko jest ocenić nam kiedy jest odpowiedni wiek na pierwsze samodzielne wyjazdy naszych dzieci. Warto uczyć dziecko samodzielności już od najmłodszych lat, ale tak na prawdę dojrzałość emocjonalna naszego dziecka jest kluczowa. Warto wiedzieć o tym, że pierwsze wspominki na temat samodzielnych wyjazdów świadczą już o dojrzałości oraz gotowości na wyprawę i nie powinniśmy zbytnio odpierać tej chęci.

W sytuacji, kiedy dziecko jest starsze, ale wydaje nam się, że nie wykazuje wystarczającej samodzielności, tym bardziej powinniśmy posłać je na taki wyjazd. To pomoże nauczyć się odpowiedzialności i podejmowania indywidualnych decyzji.
Musimy też wiedzieć, że kolonie to zdecydowanie jedno z najbezpieczniejszych miejsc, do którego posyłamy swoje dzieci. Wykwalifikowana kadra opiekunów, odpowiednie przeszkolenia gwarantują bezpieczny wypoczynek i świetną zabawę.

kolonie

 * zdjęcia pochodzą z Pixabay

A tymczasem zapraszam Was na świetny konkurs, który odbywa się na FanPage organizatora kolonii dla dzieci- |klik|