Moc świeżych witamin + recenzja wyciskarki wolnoobrotowej ArtNico SX-90.


Świeże, pełne smaku soki z owoców i warzyw oraz naturalne bazy orzeźwiających drinków czy koktajli przygotowane szybko i bez wysiłku we własnej kuchni? Myślicie, że to możliwe?

Czy możesz wyobrazić sobie sok, który jest nie tylko pyszny i pełen owocowego smaku, ale także klarowny, orzeźwiający i zachwycający żywą barwą? Sok, który jest w 100% naturalny i wypełniony witaminami oraz składnikami odżywczymi aż po brzegi szklanki? To właśnie charakterystyka soków tłoczonych na zimno, a jednocześnie najprostszy sposób na dostarczenie organizmowi porcji witalności. Ich przygotowanie jest teraz możliwe we własnej kuchni, dzięki innowacyjnym wyciskarkom wolnoobrotowym firmy ArtNico.

Składniki odżywcze z warzyw i owoców są wchłaniane cztery razy szybciej przez ludzki organizm, jeżeli spożywa się je w formie płynnej, czyli jako sok, a nie stałej. Sok uzyskany dzięki wyciskarce wolnoobrotowej nie zawiera żadnych dodatków takich, jak sztuczne słodziki, barwniki czy konserwanty.

Co więcej urządzenie wyciska wartości odżywcze także z nasion oraz skórki owoców i warzyw, dzięki czemu dostarcza czterech niezbędnych ludzkiemu organizmowi składników odżywczych, które przeciwdziałają różnym chorobom, w tym nowotworom. 

ArtNico to linia uniwersalnych i w pełni funkcjonalnych produktów, która przed nikim nie stawia ograniczeń. Ich prostota, wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że bez obaw mogą z nich korzystać nawet dzieci. Urządzenia ArtNico są świetnym uzupełnieniem treningu osób aktywnych, a dla tych, którzy nie mają czasu aby o siebie zadbać, będą pomocą i wsparciem. ArtNico to sztuka zdrowego życia!!! Wyciskarka SX-90 wydobywa z owoców więcej składników odżywczych i minerałów niż standardowa sokowirówka. Wolne obroty ograniczają utlenianie witamin, zapobiegając utracie najcenniejszych składników owoców i warzyw. W przeciwieństwie do szybkich obrotów, które sprawiają, że do soku dostaje się dużo tlenu, odpowiedzialnego za oddzielanie soku od miąższu i eliminację znacznych ilości witamin.Picie dobrze skomponowanych i smacznych soków, to prawdziwa oszczędność energii. W świeżym soku, znajduje się wszystko to, co najlepsze, a nasz organizm nie musi marnować czasu na trawienie. Całkowita ilość potrzebna do przyswojenia składników odżywczych to mniej więcej kwadrans. 

Ile potrzeba owoców na 1 litr soku?
Na 1 litr soku wyciskanego w wyciskarce potrzeba mniej więcej 1,5-2 kg surowca. Jeśli pomyślę sobie, że miałabym codziennie zjadać np 2. kilogramy jabłek, to... sami wiecie. 
Wyciskając soki wydobywamy z warzyw i owoców to, co najcenniejsze (minerały, witaminy, żywe enzymy) i podajemy w prostej, świetnie przyswajalnej postaci naszemu organizmowi. To niesamowita przewaga soków.


Co wyróżnia wyciskarkę wolnoobrotową ARTNICO SX90?

Łatwe czyszczenie

Nowa wyciskarka jest nie tylko skuteczna, ale też intuicyjna i prosta w obsłudze. Całe czyszczenie odbywa się szybko bez żmudnego szorowania poszczególnych części. Wyróżnia ją innowacyjna funkcja płukania, umożliwiająca nalanie wody do pojemnika. To rozwiązanie ułatwia utrzymanie czystości urządzenia. Wystarczy mniej niż szklanka zwykłej wody, aby po zatkaniu profesjonalnego korka wbudowanego w wyciskarkę, włączone urządzenie samo wypłukało pozostałości owoców i warzyw. Manualne mycie również nie sprawi większych problemów. Wystarczy rozkręcić 5 elementów i umyć pod bieżącą wodą.


Cicha praca

Pomimo wysokiej wydajności i szybkości przygotowywania dowolnych soków, wyciskarka firmy ArtNico pracuje bardzo cicho. Silnik generuje niewielki dźwięk, zapewniając komfort i spokój podczas pracy. Zapewniam Was, że nawet przy śpiącym obok dziecku możemy wycisnąć świeży napój pełen witamin.

Intensywny smak owoców

Zaawansowane funkcje nowej wyciskarki ArtNico oraz unikalny system pracy na wolnych obrotach zapewniają wysoką ekstrakcję soku. Nowa wyciskarka ArtNico SX-90 pozwala w pełni korzystać z wartości odżywczych naturalnych produktów, a otrzymywane soki mają żywe kolory i są klarowne.


Nowoczesna i wydajna

Wyciskarkę ArtNico SX-90 charakteryzuje nowoczesna konstrukcja, oparta na rozdzieleniu dwóch ważnych elementów – ślimaka i sita. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko większą wydajność i trwałość urządzenia, ale niweluje też problem zapychania i znacznie ułatwia czyszczenie maszyny. Na wysoką wydajność wyciskarki ma też wpływ szerokość otworu na owoce i warzywa, który ma aż 80 cm. Do wlotu możemy wrzucać nawet całe produkty, a wszystko załatwia za nas pracujący na wolnych obrotach ślimak. Producent zrezygnował też z wykorzystania wewnętrznych ostrzy, które co prawda potrafią szybko zmniejszyć objętość produktu, ale równie szybko się nagrzewają, negatywnie wpływając na witaminy i minerały zawarte w soku.


Wygoda i higiena pracy

Wyciskarka została wyposażona w obrotowy koszyk czyszczący z gumowymi skrzydełkami, zapobiegający zapychaniu. Ta innowacja skraca czas przygotowania soku z większej ilości owoców i warzyw, dbając o czystość filtra.


Unikalny korek

Kolejnym rozwiązaniem, wyróżniającym wyciskarkę ArtNico jest charakterystyczny korek, który umożliwia zatkanie misy z sokiem. Dzięki zastosowaniu zatyczki wypływu soku możliwe jest wyciskanie ekstraktu z różnych produktów i zlewanie go do pojemnika, w którym następuje mieszanie. Dopiero po wyjęciu zatyczki sok przelewany jest do szklanki – daje to lepszą kontrolę nad proporcjami i smakiem soku.


Kompaktowość i design

Stylowy design i kompaktowe wymiary wyciskarki sprawiają, że pasuje do każdego wystroju kuchni i łatwo ją przechowywać. Wyciskarka została zbudowana z ekologicznych materiałów o zwiększonej wytrzymałości. Wygląd wyciskarki ArtNico SX-90 sprawi, że uczynisz z niej stały eksponat w swojej kuchni.


Bezpieczeństwo użytkowania

Kreowanie soków z ulubionych owoców i warzyw przy użyciu nowej wyciskarki wolnoobrotowej firmy ArtNico jest nie tylko proste, ale też całkowicie bezpieczne. Nie można uruchomić urządzenia, jeśli jakikolwiek element jest niepoprawnie zamontowany. Części wyciskarki zostały wykonane z materiałów wolnych od BPA, dzięki czemu mogą mieć styczność z produktami spożywczymi. Co więcej, z łatwością poradzą sobie nawet z najtwardszymi składnikami. Wyciskarka została wyposażona w bieg wsteczny (funkcja REVERSE), eliminujący problem blokowania składników, a wytrzymały ślimak został wykonany z tworzywa odpornego na odkształcenia.


Mało tego, nie musisz marnować resztek z wyciśniętego soku!!!
Pozostała po wyciśniętym soku pulpa, to nic innego jak miazga powstała ze zgniecionych owoców i warzyw. Ponieważ i ona nie jest pozbawiona cennych wartości odżywczych, można ją wykorzystać na wiele sposobów, zarówno do eksperymentów kulinarnych, jak i do przygotowania kosmetyków. Warto więc korzystać z potencjału drzemiącego w tych – tylko na pozór – bezużytecznych resztkach.


Pamiętaj, że soki z wyciskarki są w 100% naturalne i zdrowe

Nie kupuj gotowych soków, zainwestuj w sprzęt i twórz dowolne kompozycje smakowe. Dzięki wyciskarce przemycisz dzieciom warzywa i owoce, których nigdy nie wzięliby do buzi. Mało tego efektownie przystrojone soki będą idealnie komponować się na wszelkich przyjęciach w Twoim domu. Bądź perfekcyjną panią domu i wybierz urządzenia firmy ARTNICO!