31.03.2016

Jak dobrze wybrać wózek?
Wybór wózka to jedna z poważniejszych decyzji zakupowych, przed jaką stają osoby spodziewające się dziecka. Jak zatem wybrać wózek, aby zapewniał on wygodę rodziców i komfort dziecka?

Po pierwsze – dobierz wózek do stylu życia

Mieszkasz w mieście czy poza nim? Skazany jesteś na wyboiste drogi czy windę w wieżowcu? Często przemieszczasz się samochodem, a może biegasz? To tylko kilka pytań, na które warto odpowiedzieć sobie przed podjęciem decyzji o wyborze wózka. W zależności od miejsca i stylu życia można wybrać model najbardziej dopasowany do naszych potrzeb.

Ze względu na kompaktowy rozmiar i zwrotne przednie koła ułatwiające manewry warto zwrócić uwagę na model X-lander X-Pulse. Wózek ma obracane siedzisko, regulację podnóżka i oparcia. Wygodna spacerówka X-Pulse może być rozłożona nawet do pozycji leżącej, a duża budka pozwala osłonić prawie całe siedzisko.

Po drugie – pamiętaj: dobre koła to podstawa

Mieszkasz w mieście i to właśnie tu spędzasz więcej swojego czasu? Zależy Ci, aby wózek był mały i lekki? Często podróżujesz komunikacją miejską, bywasz w galeriach handlowych i kawiarniach? Najlepszy wybór to wózek z małymi i zwrotnymi kołami, dzięki którym będzie szybki i zwinny, a dodatkowo zmieści się w każdej wąskiej uliczce.

Dobrym wyborem do tzw. „miejskiej dżungli” będzie X-lander X-Cite. Jest to najlżejszy wózek typu 3w1 z kolekcji o kompaktowej konstrukcji zajmujący mało miejsca po złożeniu. Model ten ma wbudowane w podnóżku diody LED, odwracaną spacerówkę, regulowany kosz zakupowy oraz reduktor X-Cite - bezpieczne rozwiązanie zastępujące gondolę.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez sportu, kochasz wypady za miasto lub mieszkasz poza nim, a drogi, które Cię otaczają są raczej wyboiste – wybierz wózek z dużymi i pompowanymi kołami, które zapewnią odpowiednią amortyzację dziecku nawet podczas jazdy po nierównym terenie. X-Move, z nowej kolekcji marki X-lander, to wygodny wózek terenowy z dużymi, pompowanymi kołami, które świetnie radzą sobie na każdej nawierzchni. Dodatkowo, wózek ma diody LED w podnóżku zapewniające jego widoczność po zmroku, a wyjątkowo duża budka pozwala osłonić prawie całe dziecko, nawet po rozłożeniu wózka do pozycji leżącej.

Dla aktywnych rodziców, najlepszym wyborem będzie X-lander X-Run - model przeznaczony również do joggingu. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają bezpieczeństwo dziecka nawet podczas biegów po nierównym terenie. Dodatkowe cechy wózka to: dzwonek na rączce, hamulec ręczny pomagający podczas schodzenia czy zbiegania z nachylonych powierzchni, powiększana budka oraz lekko pochylone koła zapewniające większą stabilność podczas biegu

Po trzecie – komfort i bezpieczeństwo dziecka

Wybierając wózek, warto zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcjonalności, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo i maksymalną wygodę:
- odwracana spacerówka – dzięki temu dziecko może siedzieć przodem albo tyłem do kierunku jazdy;
- regulowany podnóżek – sprawia, że wózek dopasuje się do wzrostu dziecka;
- klin powiększający budkę – zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem lub deszczem.


Wszystkie modele z nowej kolekcji marki X-lander mają koła z łożyskami, powiększoną gondolą i aluminiową ramę. Wyposażone zostały też w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, system Quick Release (umożliwiający szybkie zdejmowanie kół), moskitierę wbudowaną w podnóżek oraz funkcjonalne uchwyty do zawieszenia torby lub kubka. Każda spacerówka
X-lander ma okienko w budce, które można zasłonić i ochronić dziecko przed mocnym słońcem. Modele X-Move, X-Pulse i X-Cite mają także regulowane kosze zakupowe (z możliwością ich powiększenia) oraz diody LED w podnóżku. Wszystkie wózki objęte są 30 miesięczną gwarancją oraz nową usługą serwisową „Darmowy przegląd po roku”.
Uwaga konkurs! 500 zł na pierwsze kieszonkowe

Wiemy jednak, że kupno wózka to jeszcze nie wszystko… Dlatego marka X-lander zorganizowała konkurs, w którym pula nagród wynosi 4 000 złotych!

Wystarczy kupić dowolny wózek z nowej kolekcji X-lander 2016 i zagrać o 500 zł kieszonkowego w konkursie na Facebooku.
Obsługiwane przez usługę Blogger.