13.01.2016

Atopowi Bohaterowie- akcja marki Emolium

Wielu Rodziców boryka się z atopowym zapaleniem skóry u swoich dzieci. AZS jest to nic innego jak schorzenie, które objawia się intensywną i dotkliwą wysypką w okolicach twarzy, rąk, nóg, tułowia oraz szyi.
Na skórze dziecka pojawiają się grudki, które niekiedy mogą być wypełnione płynem, po czym pękają. W 50% przypadków AZS ustępuje, zanim dziecko skończy 18 miesiąc życia. U dzieci, u których choroba nie minęła, objawy łagodnieją i utrzymują się przez około 3 lata.
Moje dziecko zmagało się ze skazą białkową, której objawy były bardzo podobne. Kuba ma również skłonność do AZS, gdyż jego skóra jest przesuszona, niekiedy występują na niej suche place i drobne wypryski. 
Staramy się nie leczyć lecz zapobiegać i dlatego też używamy sprawdzonych kosmetyków. Skóra dziecka jest bardziej podatna na wysuszenie i odwodnienie niż skóra dorosłego człowieka. Przyczyną tego jest jej mniejsza sprężystość i grubość oraz mniejsza ilość potu wydzielana przez gruczoły potowe. Odpowiednia i regularna pielęgnacja pomaga w przeciwdziałaniu niepożądanym zmianom i suchości skóry. Bardzo ważne jest unikanie czynników nasilających objawy AZS i używanie specjalnych preparatów – emolientów. Mają one właściwości nawilżające i natłuszczające, dzięki czemu przyczyniają się do odbudowy płaszcza lipidowego skóry niemowlęcia. Stosowanie tych środków wpływa również na nawodnienie skóry i redukcję świądu oraz uzupełnia niedobory lipidów. Regularna pielęgnacja sprzyja remisjom atopowego zapalenia skóry oraz pozwala uniknąć jej nawrotów. W naszej łazience znajdziecie m.in. Emolium, które bardzo łagodzi wszystkie objawy i sprawia, że skóra nie jest sucha oraz nie sędzi.
Organizatorem kampanii „Atopowi Bohaterowie” jest marka Emolium®, dla której ważna jest poprawa komfortu życia osób z przykrymi dolegliwościami skórnymi, w tym m.in. AZS.
Partnerami akcji są: Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Obsługiwane przez usługę Blogger.