Mama z pasją- Adrianna Grabińska-Kroczyk.


Dzisiaj znowu piątek. Ten czas tak szybko mija, że czasem nie nadążam zbierać myśli. W tym poście będzie troszkę inaczej niż zwykle. Przedstawię Wam kobietę która oprócz tego, że robi biżuterię i szyje, to jest również surdopedagogiem i neurologopedą. Nieznane pojęcia? Zapraszam na post. Mój gość wszystko wytłumaczy. 


Powitajmy Adriannę Grabińską- Kroczyk.

Zacznę od tego, że jestem mamą nastolatki- Oli i trzylatka- Jędrusia.
Bycie mamą to piękna sprawa - można krok po kroku obserwować rozwój dziecka i w nim uczestniczyć.
Moje dzieci częściowo posłużyły mi do utwierdzenia się w przekonaniu, że terapia logopedyczna nie wyznacza granic wiekowych.
Ola mając 5 miesięcy potrafiła świadomie naśladować wszystkie samogłoski. Mając 15 miesięcy rozmawiała jakby mówiła całe życie.Zaczęła czytać mając trzy lata.
W 2012 zostałam mamą Jędrusia. Mam okazję po raz drugi obserwować rozwój. Wspierać go.
Jędrek - odkąd skończył rok - jest testerem moich pomocy do wspomagania rozwoju małych dzieci. Jeśli poradzi sobie z zadaniem taki smyk, poradzi sobie każde dziecko ;-)

Jak napisała powyżej Daria, jestem z wykształcenia surdopedagogiem i neurologopedą.
Jako surdopedagog diagnozuję, prowadzę terapię i wspomagam rozwój mowy osób słabosłyszących i niesłyszących.
Jako neurologopeda pracuję nad budowaniem komunikacji dzieci z wadami wymowy, a także z osobami z afazją czyli utratą zdolności mowy, która zwykle występuje na skutek choroby, udaru mózgu albo wypadku komunikacyjnego.
Praca daje mi satysfację, dom daje spełnienie, a pasja pozwala nabrać dystansu do świata.
Na moim blogu można znaleźć wiele ciekawych, autorskich propozycji pomocy do terapii logopedycznej dzieci i dorosłych, jak i wspierającej rozwój dziecka |KLIK|.
Na pasku po prawej stronie można sobie przefiltrować wybrane zagadnienia po wyszczególnionych etykietach. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś da siebie.

Oprócz bycia logopedą zajmuję się w wolnych chwilach wyszywaniem, szyciem, szyciem patchworków oraz wyrobem biżuterii sutaszowej. Mam za sobą także opanowanie techniki frywolitki i decopuage. Lubię robić na drutach i szydełkować. Nie jestem w tym ekspertem z powodu małej ilości czasu, ale sprawia mi to niezwykłą przyjemność i maksymalnie mnie odpręża.

Kilka moich prac do obejrzenia poniżej, a resztę na moim blogu.
Zapraszam również na mojego FanPage`a na Facebooku- Pracownia Terapeutyczno-Artystyczna "Adrianna"

Wyszywanie:


Frywolitka:


Biżuteria:


Szycie:


* zdjęcia autorstwa Adrianny Grabińskiej-Kroczyk